captcha

Jūsų klausimas priimtas

Laidoje „Gyvenimas“ – bestselerio autorius Andrius Černauskas: „Pragare išgyventi padeda humoras“

Vidurnaktis vienoje iš Vilniaus ligoninių. Priimamajame skyriuje pagalbos laukia bent tuzinas žmonių – vienų kaktos žvilga prakaitu iš baimės ir jaudulio, kitus sesutės vežioja, pasodinusios į vežimėlius, treti laikosi įsitvėrę į artimojo ranką, dar kiti dejuoja ką tik atvykusios greitosios pagalbos automobilio neštuvuose. Kaip ir kiekviename priimamajame, taip ir šiame sėdi visas kruvinas per muštynes sudaužytas vyriškis. Ir toks, pro kurį einant dėl skleidžiamo tvaiko net kvapą užgniaužia. Jeigu ne būtinybė, šioje vietoje nesinorėtų praleisti nė minutės savo gyvenimo.
Laidos vedėjas Edvardas Žičkus.
Laidos vedėjas Edvardas Žičkus.

Vis dėlto, gydytojas Andrius Černauskas šypteli, kad šis vakaras neįprastai ramus, kokių pasitaiko tik kartą per kelis mėnesius.

„Tai, ką matai – šokiruoja. Turi užsidėti kaukę, kad emociškai atsiribotum nuo to, kas vyksta ir galėtum dirbti savo darbą“, – LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjams pasakojo bestseleriu tapusios knygos apie dienas ir naktis Skubios pagalbos skyriuje autorius.

Daugumai ligoninių gydytojų budėjimas priimamajame yra tarsi tremtis – bausmė už visas gyvenimo nuodėmes, kurios vis tiek neišvengsi. Todėl dar nuostabiau, kad A. Černauskas šį kelią pasirinko pats. 27-erių vyras yra skubiosios medicinos gydytojas rezidentas. Kiekvieno budėjimo metu jam tenka susidurti su sunkiomis ligomis, mirtimis ir įžūliais, o neretai ir agresyviais pacientais. Skubios pagalbos skyrių Andrius vadina pragaro ambulatorija, kurioje be gero humoro jausmo išgyventi būtų sunku. Jo paties pokštai neretai svyruoja ant plonos smagaus ir juodojo humoro ribos.

„Sarkazmas labai geras dalykas, jis padeda išgyventi baisias situacijas. Jeigu viską, kas vyksta, imtume giliai į širdį, atsidurtume kitoje gydymo įstaigoje“, – įsitikinęs gydytojas.

Neįtikėtinas gydytojo ir rašytojo Andriaus Černausko pasakojimas apie darbą pragare, pinigus, meilę ir knygą, kuria apsidžiaugė ne visi kolegos – jau šį trečiadienį 19.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“.

Laidos vedėjas Edvardas Žičkus.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...