captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: Lietuvos kinas – ar geras tik kaip lietuviškas?

Populiari lietuvių kiną apibūdinanti frazė „geras, kaip lietuviškas“ jaunąją kūrėjų kartą jau ėmė erzinti. Noras kurti be išlygų ir pasiteisinimų, noras kalbėti apie savo laiką, kelti aštriausius klausimus skatina jaunuosius prodiuserius, režisierius ieškoti naujų formų ir temų. Apie Lietuvos kiną kalba naujoji kino karta.

Lietuvos kinas mūsų šalyje turi gana prastą reputaciją. Sunkiai galime rasti žiūrovų, kurie sąmoningai pažiūri visus lietuvių autorių filmus. Ilgiems metams prilipusi lėto, poetinio, nuobodaus, vidinio gyvenimo niuansus narpliojančio kino etiketė net ir jauniesiems kūrėjams trukdo pasiekti savo žiūrovą. Prieš keletą metų veiklą pradėjęs Kino centras pamažu ėmė keisti kino panoramą, atsirado daugiau autorinių, debiutinių  filmų. Lėšų vis tiek labai stinga, tačiau ar Lietuvos kino kūrėjams pakanka idėjų ir drąsos?

Pokalbyje apie Lietuvos kiną dalyvauja prodiuserinės kompanijos „In Script“ vadovas, kino prodiuseris Lukas Trimonis, kino kritikė, festivalio „Kino pavasaris“ lietuvių programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė, kino režisierius Andrius Blaževičius, taip pat kino žiūrovai - meno kuratorius, muzikantas Adomas Narkevičius ir gydytoja kardiologė Eglė Gatelienė.


Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“ – gegužės 14 d., sekmadienį 21.00 val. per LRT Kultūrą.

Laida kartojama gegužės 19 d. 14.45 val. 

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...