captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elito kinas: „Tūkstantis ir viena naktis“. I dalis „Neramioji“

Portugaliją kamuoja krizė. Naują filmą pradėjęs kurti, bet jokios prasmės savo darbe nematantis režisierius pabėga iš filmavimo aikštelės.

Sudėtingą užduotį jis paveda gražuolei Šecherezadai. Palikta viena, sukaupusi drąsos mergina stengiasi nenuvilti karaliaus pasakojamomis niūriomis istorijomis. „Sako žmonės, o laimingasis karaliau, jog pačioje nelaimingiausioje pasaulio šalyje smarkiai plinta nedarbas, nors jos piliečiai svajoja apie undinėles ir banginius“, – pirmąją dalį atsargiai pradeda Šecherezada. Nušvitus pirmiems saulės spinduliams, ji nutyla.

Pasakotojos žodžius iliustruoja intriguojamai ir stilingai supinti skirtingiausi kino stiliai, kuriais režisierius mėgina perteikti dabartinį gimtosios šalies portretą. Fiksuojami dokumentiniai kadrai apie atleidimus laivų statykloje, provokuojanti komedija apie finansų magnatų ir lobistų pasimatymą su Afrikos burtininku šamanu,  stebimi be darbo likusių žmonių gyvenimai.

Tarptautiniame Kanų kino festivalyje juosta pelnė specialų apdovanojimą. Europos kino akademija apdovanojo už geriausią garsą. Apdovanota Sevilijos, Sidnėjaus festivaliuose, taip pat Portugalijos kino prizais. Iš viso pelnė 10 kino apdovanojimų ir 14 nominacijų. Rodyta Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“.

(As Mil e Uma Noites – Volume 1, O Inquieto / Arabian Nights – Volume 1, The Restless One)

Komiška drama

Portugalija, Prancūzija, Vokietija, Šveicarija

2015

N-14

Režisierius: Miguel Gomes

Vaidina: Crista Alfaiate, Adriano Luz, Américo Silva, Joana de Verona, Carloto Cotta, Rogério Samora, Teresa Madruga, Miguel Gomes

 Arabian Nights: Volume 1 - The Restless One
(2015) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...