captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamtos inspektoriuose“ – tikros brakonierių ašaros, arba kaip patenkama į aplinkosaugininkų akiratį

Ponas Vincas – tikras bebrų siaubas. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams vyriškis įklius po ilgai trukusio tyrimo. Pareigūnams pranešama apie kilpomis išpuoštus Ignalinos rajono Vaišniūnų kaimo pakrantės medžius. Kilpos buvo skirtos bebrams gaudyti. 

Brakonieriaus medžioklės plotuose aplinkosaugininkai sumontavo vaizdo fiksavimo įrangą. Kilpininkai – itin atsargūs, todėl laukti tenka daugiau nei savaitę, kol užfiksuojamas kilpų tikrinti atėjęs vyriškis. Turėdami nutrauką, pareigūnai nuvyksta į Vaišniūnus ir Švoginos upės pakrantėje sutinka brakonierių.

Vyriškis pareigūnams kurpia pačias įvairiausias versijas – esą pakrantėje vaikštinėjo, norėdamas gamta pasigrožėti, vėliau tikina, jog tai – trumpiausias kelias pas... kaimyną kirpėją. Supratęs, kad aplinkosaugininkai ne apie gražų orą ar šukuosenas jį kalbina, Vaišniūnų kaimo gyventojas galiausiai prisipažįsta – kilpas pastatė jis. Pareigūnai upės pakrantėje suskaičiavo 11 kilpų. Dar trys, jau paruoštos kilpos vėliau bus aptiktos pono Vinco namuose.

Negana to, apžiūrint vyriškio namus, išaiškėja dar vienas, neteisėtą brakonieriaus aistrą liudijantis faktas – gausybė tinklų ir žeberklas. Ponas Vincas tikina, kad juo ne medžiojo, o namų ūkio reikalus tvarkėsi – pelenus iš krosnies krapštė. Kaip bus baudžiamas Vaišniūnų kaimo gyventojas už pomėgį statyti kilpas, saugoti tinklus ir žeberklu žarstyti pelenus, spręs Ignalinos rajono apylinkės teismas. Vyriškui gresia tūkstantinės sankcijos.

Laimei, Vincas nespėjo sumedžioti bebro. Priešingai, nei ponas Mindaugas. Šio kilpininko auka tapo elnias. Tačiau nuoširdų Pakalniškių kaimo gyventojo prisipažinimą pareigūnai išgirs ne iškart. Pirmiau teks išklausyti aibės keiksmažodžių. Pomėgis neleistinu būdu medžioti ir doroti žvėris bedarbiui Mindaugui kainuos daugiau nei tris tūkstančius eurų – tokia suma gamtai padarytą žalą įvertino aplinkosaugininkai.

Kas skatina žudyti žvėris pačiu baisiausiu būdu? Kilpa – ne kulka. Į ją patekęs gyvūnas kankinasi ilgas valandas, o kartais ir paras. Bemaž visi pričiupti kilpininkai suokia tą pačią giesmelę – neturiu už ką pavalgyti.

Dar vienas dalykas, kuriuo stebisi aplinkosaugininkai – tokių žmonių klientai – neteisėtai sumedžiotos žvėrienos pirkėjai.  Kol yra paklausa – bus ir tokių, kurie ją patenkins. Tačiau toks, iš neaiškių asmenų įsigytas, kąsnis turėtų strigti gerklėje. Ar tikrai ryžtumėtės valgyti žiauriai pasmaugto, vėliau tokiomis rankomis išdoroto gyvūno kepsnį?

Laidoje „Gamtos inspektoriai“ – išskirtiniai, aplinkosaugininkų užfiksuoti kadrai, kuriuose pamatysite, kaip skriausti gamtą, tiksliau – brakonieriauti linkę asmenys bando pergudrauti, sugraudinti ir netgi grasinti pareigūnams.

„Gamtos inspektoriai“ – penktadienį, balandžio 21 d., 19.05 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...