captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Specialus tyrimas“: statybų brokas – kada prekybos centre negalime jaustis saugūs?

Dėl vizualiai matomų pastato deformacijų prieš kelias savaites sostinėje uždarytas „Rimi Hypermarket“ prekybos centras. Kilo diskusijos – ar vos prieš pusantrų metų pastatytas pastatas staiga duris užvėrė dėl statybų broko? Nuogąstauta, kad, laiku neuždarius parduotuvės, baigtis galėjo taip, kaip Rygoje sugriuvus prekybos centrui. „Rimi“ atstovai sako nesvarstę apie nuostolius, kuriuos patirs uždarę parduotuvę. Svarbiausia – kuo skubiau įvertinti pastato būklę.

Šiuo metu laukiama ekspertų grupės išvadų, dėl ko deformavosi pastato konstrukcijos. Vienas iš stebėjimus atliekančių specialistų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Taikomosios statinių, konstrukcijų ir medžiagų laboratorijos vedėjas docentas Arnoldas Šneideris daro prielaidą, kad esminė klaida galėjo būti – nepakankamai išsamūs pirminiai tyrimai ir geodeziniai matavimai. Pasak jo, ne kartą Lietuvoje yra pasitaikę atvejų, kuomet taupymas tyrimams lemia pastatų deformacijas ar net griūtį.

Statybas prižiūrintys ekspertai sako, kad Lietuvoje kiekvieną projektą norima įgyvendinti kuo greičiau. Tokiu atveju nukenčia pastatų kokybė. Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociacijos prezidentas Algis Čaplikas sako, kad deformacijos kartais pasirodo ir dėl netinkamo eksploatavimo – pačių pastato valdytojų kaltės. Tačiau didžiausia problema, anot jo, – Lietuvoje neegzistuojantis projektavimo įmonių testavimas. „Praktiškai nėra jų kvalifikacijos kontrolės, todėl, ar objekto projektavimo darbai paklius į auštos kompetencijos darbuotojo rankas – nežinia“, – sako A. Čaplikas.

Ar šalyje vykdoma statybų kontrolė tikrai garantuoja saugumą didelio ploto ir daug žmonių talpinančiuose prekybos centruose – šį ketvirtadienio vakarą, 19.30 val., laidoje „Specialus tyrimas“ per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėjas Daumantas Butkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...