captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elito kinas: „Hičkokas ir Triufo“ (Hitchcock/Truffaut)

1962 metais susitiko François Truffaut ir Alfredas Hichcockas. Jų pasimatymas užtruko savaitę ir sukėlė katarsį viso pasaulio sinefilams.

1962 metais susitiko François Truffaut ir Alfredas Hichcockas. Jų pasimatymas užtruko savaitę ir sukėlė katarsį viso pasaulio sinefilams. 1966-aisiais, tuo pat metu JAV ir Prancūzijos parduotuvių lentynas pasiekė dviejų režisierių pokalbių knyga „Hichcockas pagal Truffaut“. Ji padarė milžinišką įtaką Hichcocko filmų analizei ir populiarumui. Režisieriai pasiūlė novatorišką kino sampratą, pagal kurią režisierių privalu laikyti tikruoju savo kūrinio autoriumi. Pats Truffaut knygą dažnai vadino „Hičknyge“ ir tikėjo, kad leidinys išdavė svariausias garsaus režisieriaus asmeninio požiūrio į kiną ir pasaulį paslaptis. Svarbu ir tai, kad daugumai vis dar kuriančių įtakingiausių JAV režisierių kultinė knyga atstojo kino bibliją, ją būtinai perskaitydavo kiekvienas debiutantas. Niujorko kino festivalio direktoriaus režisuotame filme pagal Prancūzijos sinematekos vadovo Serge’o Toubianos scenarijų legendinis Hichcocko ir Truffaut pokalbis apie kiną atgimsta su autentiškais garso įrašais, kurie ilgai buvo laikomi dingusiais, Hichcocko filmų ištraukomis ir dešimties režisierių komentarais.

Rodytas tarptautinio Kanų kino festivalio specialioje programoje. Pelnė 1 prizą ir 1 nominaciją. Rodytas Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“.

Dokumentinis filmas

Prancūzija, JAV

2015

N-7

Režisierius: Kent Jones

 Hitchcock/Truffaut
(2015) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close