captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: koks bus Kaunas – Europos kultūros sostinė?

2022 metais Kaunas taps Europos kultūros sostine. Kokį Kauną mato šiandien ir kokią miesto ateities viziją turi šios programos autoriai, ką reikia nuveikti per penkerius ir koks Kaunas bus 2023 metais?
kaunas2022.eu nuotr.
kaunas2022.eu nuotr.

Laikinosios sostinės įvaizdį tebepuoselėjantis Kaunas subrendo rimtiems pokyčiams. Aukštųjų mokyklų, kūrybinio potencialo pilnas miestas per penkerius metus ketina labai garsiai paskelbti, kad yra ŠIUOLAIKINĖ sostinė.  „Tai yra stebėtinai daug turintis miestas su stebėtinai žema saviverte. Kaunas turi susitikti Kauną“,– sako „Kaunas 20022“ komandos narys, Mito skyriaus vedėjas Rytis Zemkauskas. Programos kūrėjai pasiryžę keisti požiūrį į kultūrą, burti žmones bendrai veiklai ir rengti tik aukšto lygio, bet ne aukštos kainos renginius. „Mums yra svarbūs du dalykai – išjudinti kultūrą mikrorajonuose, stiprinti bendruomeniškumą ir tapti tikrais europiečiais plačiąja prasme“,– sako „Kaunas 2022“ meno vadovė Virginija Vitkienė.

Apie Kauną, būsimą Europos kultūros sostinę, apie siurprizus, kurie mūsų laukia, kalbamės su programos autoriais – organizacijos vadove ir Kultūros tempo akademijos koordinatore Ana Čižauskiene, meno vadove Virginija Vitkiene, Mito skyriaus vedėju Ryčiu Zemkausku ir scenos/veiksmo menų kuratore Gintare Masteikaite. Taip pat susitinkame su fotografu Mindaugu Kavaliausku ir skulptoriumi Luku Šiupšinsku.
 

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“ – balandžio 23 d., sekmadienį, 21.40 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama balandžio 28 d. 14.45 val. 

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...