captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kino žvaigždžių alėja: „Pranciškus“ (Francesco)

Istorinis filmas apie šventąjį Pranciškų Asyžietį (1181–1226). Jo biografija anuomet buvo laikoma skandalinga ir apstulbino visą krikščioniškąjį pasaulį. 

Istorinis filmas apie šventąjį Pranciškų Asyžietį (1181–1226).

Jo biografija anuomet buvo laikoma skandalinga ir apstulbino visą krikščioniškąjį pasaulį. Turtingų tėvų sūnus Pranciškus palieka visus turtus ir tėvus ir iškeliauja į dykumą alinti kūno ir melstis.

XIII amžiaus pradžios Asyžius. Gimęs pasiturinčioje šeimoje Pranciškus jaunystėje mažai apie Dievą girdėjo, gyveno audringą ir nelabai dorą gyvenimą. Netikėtai Dievo pašauktas išdalijo pinigus vargšams ir uoliai ėmėsi jiems padėti. Teisdamasis su tėvu dėl turto nusivilko ir atidavė paskutinius drabužius. Pradėję nuoširdžiai, paprastais ir suprantamais žodžiais pamokslauti subūrė aplink save ne tik artimiausius draugus, bet ir vis daugiau sekėjų. Šalia su juo buvo mylimoji, vėliau paskelbta šventąja Klara. Nuvykęs į Romą ir gavęs popiežiaus palaiminimą įkūrė pranciškonų vienuolių ordiną, kur veikė labai griežti įstatai. Nuoširdžiai meldžiantis ant kalno Pranciškui  atsivėrė stigmos.

Rodytas tarptautinio Kanų kino festivalio konkursinėje programoje, kur režisierė buvo nominuota „Auksinei palmės šakelei“. Pelnė 4 kino apdovanojimus ir 4 nominacijas.

Drama

Italija, Vokietija

1989

N-7

Režisierė: Liliana Cavani

Vaidina: Mickey Rourke, Helena Bonham Carter, Andréa, Ferréol, Nikolaus Dutsch, Peter Berling, Hanns Zischler, Mario Adorf, Paolo Bonacelli, Fabio Bussotti

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...