captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: kodėl naikinami Lietuvos universitetai?

Lietuvos universitetuose tvyro įtampa. Pagal Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) parengtą studiją Lietuvoje iki 2025 metų siūloma palikti 3–5 universitetus, taip pat vieną ar dvi menų akademijas bei Karo akademiją. Kokios priežastys verčia imtis tokių radikalių reformų?

Iki balandžio pabaigos Ministro Pirmininko sudaryta valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo darbo grupė, kurioje nėra universitetų atstovų, o pusę narių sudaro verslininkai, turi pateikti pokyčių planą. Mažėjantis studentų skaičius, besidubliuojančios studijų programos, neišnaudojamas mokslo potencialas – tokias priežastis mini reformos iniciatoriai. Akademinė bendruomenė mato kitas priežastis – neįtikėtinai mažas dėstytojų atlyginimas, daug žalos aukštajam mokslui padariusi krepšelių sistema, nefinansuojami mokslo tyrimai, tai, kad studijos ir mokslas Lietuvoje niekada nebuvo prioritetas.

Apie susidariusią situaciją Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje, apie numatomus pokyčius ir jų priežastis laidoje diskutuoja Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, VU Filosofijos fakulteto Sociologijos katedros docentė Rūta Žiliukaitė, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas, profesorius Šarūnas Liekis. Taip pat Klaipėdos universiteto sociologas, Lietuvos mokslo tarybos humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto narys Liutauras Kraniauskas ir Vilniaus bei Gedimino technikos universitetų dėstytojas, kultūrologas Almantas Samalavičius.


Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“ – balandžio 9 d., sekmadienį, 22.00 val. per LRT KULTŪRĄ!

Laida kartojama balandžio 14 d. 14.45 val. 

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close