captcha

Jūsų klausimas priimtas

Laidoje „Emigrantai“: lietuvę Olandijoje sužavėjo itin keista profesija: mergina – profesionali pasakorė

Viename gražiausių ir jaukiausių Europos miestų – Amsterdame – vilnietė Milda Varnauskaitė atsidūrė ne dėl pinigų ir net ne dėl kokių nors šio miesto ypatybių. Kontrastais žavinti Olandijos sostinė lietuvę patraukė todėl, kad čia itin populiari viena, mūsų šalyje dar mažai kam girdėta profesija.  Pasakoriai – profesionalūs, bet kokia tema prieš didelę auditoriją galintys kalbėti asmenys. Kuo geresnis pasakorius, tuo daugiau žiūrovų į savo renginius jis patraukia. Svarbiausia pasakoriui – palikti neišdildomą įspūdį. Užlipęs ant scenos privalai taip pakalbėti, kad žmonės juoktųsi arba verktų. Veiduose turi matytis ryškios emocijos.
Milda Varnauskaitė.
Milda Varnauskaitė.

Kiekvienas pasakorius siekia tapti populiariu, o tada iš to uždirbti didžiulius pinigus. Juk ši profesija nereikalauja didelių investicijų, nereikia rengti įspūdingų šou, nereikia samdyti šokėjų, muzikantų ar dar ko nors. Gali tiesiog atsistoti scenoje vienui vienas ir imti pasakoti. Tik tas pasakojimas turi būti ypatingas, patraukiantis dėmesį, kartais net šokiruojantis. Šioje srityje garsių lietuvių kol kas nėra. Bet tik kol kas, nes būtent to Milda ir siekia. Ji atvyko į Olandiją tam, kad išmoktų būti nepralenkiama pasakorė, kad išpopuliarėtų ne tik šioje šalyje, bet ir toli už jos ribų.

Trejus metus mokslo administratore išdirbusi Vilniaus universitete, kaip pati sako, – sausą darbą prie popierių – Milda nusprendė, kad ši sritis ne jai. Aštuonias valandas per dieną sėdėti kabinete ir beveik su niekuo nebendrauti merginai pasidarė per daug nuobodu, aplinkui trūko žmonių. Nusprendusi magistro studijas tęsti Estijoje, Milda „paragavo“ gyvenimo užsienyje. Po Estijos sekė  Airija, vėliau Anglija. Kurį laiką mergina ieškojo savojo kelio. „Bandžiau suprasti ko aš noriu iš gyvenimo, kokie mano siekiai ir svajonės“, – sako Milda. Todėl keliavo iš šalies į šalį, keitė miestus ir darbus.

Milda sako, kad išvykti gyventi į užsienį jos niekada netraukė ir dabar ji mielai gyventų Lietuvoje, tačiau mūsų šalyje nėra nei vienos „pasakorių“ mokyklos. Tai buvo vienintelė ir svarbiausia priežastis, kodėl šiuo metu ji yra emigrantė. Norint tapti profesionaliu pasakoriumi, neužtenka pasimokyti kelias dienas ar savaitę trunkančiuose kursuose, o ir savamoksliu negali būti. „Yra tam tikros taisyklės, kurių kiekvienas artistas privalo laikytis“, – perspėja Milda. Tam, kad taptų profesionale pasakore, Milda pasiruošusi išleisti visas savo santaupas. Ji tiki, kad siekdama svajonės vėliau iš šios srities uždirbs daug daugiau pinigų.

Mildos Varnauskaitės istorija „Emigrantuose“ – šį antradienio vakarą, 19.30 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close