captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stiliuje“ – prancūziško moteriškumo paslaptys pagal rašytoją Mireille Guiliano

Pirmoje laidos dalyje socialinių mokslų daktarė Lolita Piličiauskaitė-Navickienė supažindins su unikalia vieta Lietuvoje – Angelų kalva. Greta savo namų mokslininkė puoselėja ypatingą vietą, sakoma, turinčią neregėtų galių. Kad tai – ne metafizika, o realybė, gali patvirtinti  žmonės, toje kalvoje statantys savo angelus. Kodėl gydytojai, policininkai, šeimos, bendruomenės Angelų kalvoje kurdina angelus vaizduojančias skulptūras? Tai Lolita aiškina savaip, visai neseniai apie Angelų kalvą ji išleido unikalų leidinį. Tačiau mokslininkė, dirbanti ir su nėščiosiomis, skelbia dar vieną pozityvią žinią – vaikai dar įsčiose girdėję muzikos garsus, gimsta su stipriu poreikiu dirbti ir siekti. Ar tam esama įrodymų? Lolita pasakoja apie savo sūnų, mokantį septynias kalbas, Prancūzijoje apsigynusį biofizikos mokslų daktaro laipsnį ir kuriantį muziką. Kokie angelai globoja mokslų daktarę ir kodėl?
Rašytoja Mireille Guiliano.
Rašytoja Mireille Guiliano.

„Esu maža, paprasta prancūzė. Moteris, kuri pasakoja tik apie savo gyvenimą ir patirtį“, – prabyla Mireille Guiliano, rašanti apie kokybišką mitybą, stilingą išvaizdą ir dalykus, susijusius su prancūziškumu. Nenuostabu, kad prancūzų gyvenimo būdo bumas pasaulį ištiko jau seniai ir nuo jo kvaišta pusė pasaulio. „Visi nori žinoti prancūzių grožio, mitybos, meilės paslaptis“, – juokiasi populiari rašytoja, keliaujanti po pasaulį ir mokanti dėsnių, gerinančių gyvenimo kokybę.

„Rytą – puodelis magiško jogurto ir jokių kiaušinienių“, – ketvirtį amžiaus Niujorke gyvenanti garsioji prancūzė nepaliauja stebėtis amerikietiško maisto gausa ir dėsto savo mitybos principus. Koks tas jos magiško jogurto receptas? Ir kokiais dar principais Mireille vadovaujasi?

„Lėktuvuose – nė kąsnio, jokio greito ir nevisaverčio maisto. Pusryčiams turime gauti pagrindinių maisto medžiagų: proteino, angliavandenių, riebalų. Ir kas išgalvojo, kad sviestas – nesveika? Vyno taurė vakare taip pat – maistas, toks pats, kaip duona ar obuolys, nenuostabu, kad juo negalima piktnaudžiauti. Bagetėmis mes irgi nesimaitiname. Ir tikrai nevalgom pusryčiams trijų kruasanų, kaip daugelis mąsto“, – rašytoja griauna mitus apie prancūzus ir sako turinti įvairių savo patiekalų receptų, o pietus stengiasi paruošti per 15 minučių.

„Mus lanko daugybė svečių, dėl to niekada nestoviu prie viryklės valandų valandas. Neseniai iš garsios Niujorko dailininkės išgirdau, – „jūs mane įkvėpėt“. Kuo gi? Maistu! Įsivaizduokite, kaip žmonės atprato ruošti paprastą, kokybišką maistą, kad net neįmantrius namų patiekalus vadina genialiais“,  – amerikietiškais gyvenimo ypatumais stebisi Mireille, gyvenanti tarp Niujorko, Paryžiaus ir visų kitų didmiesčių, kur jos laukia tūkstančiai skaitytojų.

Ar prancūzės ją skaito? Ir ko dažniausiai klausinėja? Pasirodo, dažniausias pasaulio klausimas Mireillei yra gana banalus – kodėl nestorėja prancūzės? Į tai ji atsakė labai rimtai, keturių milijonų tiražo sulaukusia knyga, išgarsinusia buvusią verslo žynę. „Pati laikausi to, apie ką rašau, tik dėl to ir nestorėju“, – šypsosi Mireille ir dėsto prancūziško moteriškumo esmę.

„Stilius“ –  šeštadienį, balandžio 1 d., 19.40 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...