captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamtos inspektoriai“: desperatiškai norėjo paslėpti įkalčius ir sukėlė ekologinę nelaimę

Vilniaus RAAD Vilniaus miesto agentūros pareigūnai išaiškino šiaurinėje Vilniaus dalyje įvykusios ekologinės nelaimės aplinkybes, kuomet į aplinką buvo išpilta dešimtys tonų nuodingų alkoholio gamybos atliekų. Nusikaltimą gamtai ir aplinkai, kaip įtariama, įvykdė nesąžiningi UAB „Biovaliuta“ verslininkai, bandę nesėkmingai nuslėpti nelegalios veiklos įkalčius.

Ši ekologinė nelaimė turi detektyvą primenančią priešistorę. Prieš tris paras iki jos Vilniaus RAAD Vilniaus miesto agentūros pareigūnai, kartu su VMI specialistais, vykdydami aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, apsilankė netoliese esančioje įmonėje. Bendrovės „Biovaliuta“ patalpose ir teritorijoje aptikta daugybė pažeidimų. Taip pat pareigūnams sukėlė abejonių įtartinas skelbimas inernete apie pigiau nei rinkoje parduodamą dyzeliną kūrenimui. Toną jo už 500 eurų įsigijęs žmogus netrukus suprato buvęs apgautas ir paskambino į „Gamtos inspektorių“ laidą: skystis nedegė, skleidė nemalonų kvapą, nuo kurio svaigo galva, o pardavėjas nesileido į kalbas apie prekės grąžinimą.

Namų šildymui skirtas dyzelinas yra perpus pigesnis, nei skirtas automobiliams, jį pirkti lengvatinėmis sąlygomis turi teisę tik skysto kuro katilus įsirengę gyventojai, jo pardavimą griežtai kontroliuoja valstybė, o įsigijimui reikalinga speciali Valstybinės mokesčių inspekcijos pažyma. Tiesa, pardavėjas jokių dokumentų nereikalavo: „duodi grynais ir vsio (viskas)“.

Tokiu būdu gali būti slepiami mokesčiai valstybei, todėl Vilniaus aplinkosaugininkų operacijoje dalyvavo ir pirkėjais apsimetę VMI operatyvininkai. Nuvykus nurodytu adresu Vilniaus pašonėje, Molėtų plente užfiksuotas galimai neteisėtas sandėris, tačiau netrukus pardavėjas akivaizdžiai sutrinka, kai teritorijoje pasirodo daugiau paregūnų, ir atkakliai tikina, jog tai paprasčiausias panaudotas aliejus, esą niekas nedraudžia tokio pilti nei į krosnį, nei į automobilio baką. Tiesa, jokių leidimų prekiauti degalais UAB „Biovaliuta“ neturi.

Praėjus kelioms dienoms po šio patikrinimo, vos už keliasdešimties metrų nuo patikrintos įmonės, įvyko didžiulė ekologinė nelaimė: į tvenkinį išleistos dešimtys tonų neaiškios kilmės skysčio. Kvapas toks pat, koks buvo jaučiamas prieš keletą dienų tikrintos įmonės viduje. Dalies talpų, kurias pareigūnai skaičiavo patikrinimo metu – nebėra, kita dalis – ištuštintos. Tačiau bendrovės „Biovaliuta“ direktorius savo kaltės nepripažįsta.

Kokia atsakomybė gresia įmonei, slėpusiai nelegalų verslo šaltinį, ir kiek gali siekti aplinkai padaryta žala, sužinosite penktadienį, kovo 31 d., 19.05 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gamtos inspektoriai“.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...