captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamtos inspektoriai“: šiauliečio ūkis – automobilyje laikomi šunys, tvarte uždaryti šernai

Šiaulių RAAD pareigūnai išaiškino neeilinį gyvūnų kankinimo atvejį – nebenaudojamame automobilyje įkalintus šunis. 

Fiksuodami nelegalia automobilių ardymo veikla užsiimančio Šiaulių raj. gyventojo Arvydo pažeidimus, aplinkosaugininkai išgirdo gailų inkštimą. Atidžiau apžiūrėję gyventojo motinos kieme ardyti pradėtą vienatūrį Renault Espace, pareigūnai mašinoje pamatė du nedidelius šunelius.

Vaizdas šokiravo: gyvūnai neturėjo nei vandens, nei ėdalo, nebuvo aišku, kiek laiko jie yra uždaryti, mat sodyboje niekas nuolat negyvena. Pašvietus saulei, bet kokio automobilio salonas įkaista, tad galima tik įsivaizduoti kokias kančias turėjo patirti šunys.

Šunų šeimininkas nesuprato pareigūnų pastabų, kad šunų taip laikyti negalima. Paprašytas nedelsiant  išlaisvinti gyvūnus, jų šeimininkas iš pradžių teigė neturįs kur jų pririšti, vėliau ėmė teisintis, esą šunys pripratę prie tokių sąlygų. Tik dar kartą pareigūnams paaiškinus, kad už gyvūnų kankinimą yra numatyta nemenka bauda, negailėdamas rusiškų keiksmažodžių, kaimo gyventojas atrakino automobilį ir išleido gyvūnus. Išbadėję šunys puolė graužti aplink sodybą besimėtančius kaulus.

Dar vienas, šio vyriškio motinos valdose pareigūnų aptiktas radinys – tvarte laikomi šernai. Vyriškis bandė įtikinti pareigūnus, esą tai – Pasvalio turguje pirktos kiaulės. Tačiau šį faktą liudijančių dokumentų ar kitų įrodymų, kad į šernus panašūs gyvūnai tėra kiaulės, patikrinimo metu vyriškis nepateikė.

Aplinkosaugininkai išsiaiškino, jog priekaištų dėl kiaulėmis pono Arvydo vadinamų gyvių turi ir Veterinarijos tarnybos specialistai, anksčiau įpareigoję vyriškį sutvarkyti elementariausių reikalavimų neatitinkantį mėsos ūkį.

Už nelegalią automobilių ardymo veiklą aplinkosaugininkų anksčiau ne kartą baustas Šiaulių raj. gyventojas yra žinomas ir vietos policijai: iš jo atimta teisė vairuoti.

Kokių sankcijų prieš karšto būdo pažeidėją ėmėsi aplinkosaugininkai ir kodėl žurnalistus vyriškis išvadino „asilo galvomis“, sužinosite penktadienį, kovo 24 d., 19.05 val. LRT televizijos laidoje „Gamtos inspektoriai“. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...