captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: sėkmingai karjerą Londone sukūrusių lietuvių planai gimtojoje Žemaitijoje

Londono metropolitenas – vienas judriausių visame pasaulyje. Šiais traukiniais per metus keliauja beveik pusantro milijardo žmonių. Traukiniais naudojasi tūkstančiai įvairiausių rasių, įsitikinimų bei tautybių žmonių. Viena jų – lietuvė Nijolė Giedraitienė, kuri kiekvieną rytą išlipa „London Bridge“ stotyje, o po darbų, iš tos pačios vietos keliauja namo. Stotyje ji turi nedidelį siuvimo saloną, virš kurio nuolat dunda traukiniai. Nijolės istorija „Emigrantuose“ – šį antradienio vakarą per LRT televiziją.
 Nijolė Giedraitienė.
Nijolė Giedraitienė.

Londone Nijolė gyvena jau seniai – nuo pat 2000-ųjų. Iš pradžių čia uždarbiauti atvyko vyras, o tada – ir ji su vaikais. Nijolės tikslas buvo vienas: pinigai. Manė, jog tris ar ketverius metus padirbės, o tada grįš atgal į Telšius. „Tai buvo sunkūs laikai“, – prisimins „Emigrantų“ pašnekovė. Reikėjo mokėti už dukros mokslą, išlaikyti sūnų ir dar patiems kažką pavalgyti. O kaip tik tuo metu Lietuvoje turėtas prekybos verslas ėmė nebenešti tiek pinigų, kiek Giedraičių šeimai tuo metu reikėjo.

Londone Nijolės vyras gavo darbų statybų srityje, o Nijolė pradėjo nuo viešbučių. Tais laikais kambarinėmis dažniausiai dirbdavo nelegalės moterys iš Europos Sąjungai (ES) nepriklausančių šalių. Ne naujiena, kad beveik visi lietuviai į Angliją atvykę iki 2004-ųjų, kol Lietuva nebuvo įstojusi į ES, dirbo nelegaliai, su padirbtais arba išvis be dokumentų. Nijolės šeima – ne išimtis. „Mes būti galėjom, tačiau neturėjome leidimų dirbti“, – pasakos moteris.

Kažkada net neturėję leidimų dirbti, dabar ir Nijolė, ir jos vyras Londone turi nuosavus verslus bei didelį namą rytinėje miesto dalyje. Nors Anglijoje planavo praleisti daugiausiai ketverius metus, net nepajuto, kaip prabėgo ištisi septyniolika. Vis dėlto, Nijolė su vyru apsisprendė: jiedu grįš gyventi į Telšius. „Savo jau užsidirbom“, – sako ponia Nijolė. Telšiuose jie stato namus, o namą Anglijoje planuoja parduoti ir tiesiog ramiai pasenti gimtinėje.

Nijolės Giedraitienės istorija „Emigrantuose“ – jau šį antradienio vakarą, 19.30 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...