captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nacionalinė paieškų tarnyba“

Laidos pradžioje – paieškos, kurios pasiekė mus iš Vokietijos. Vokietis Siegfriedas kadaise Lietuvoje buvo vadinamas lietuvišku Kazio vardu ir lietuviška Mačiulskio pavarde. Kodėl buvo priverstas slėpti tikrąjį savo vardą ir pavardę? Kokie keliai atvedė jį į Lietuvą, kurią ligšiol vadina antrąja gimtine? Ir ko gi jis šiandien  taip uoliai ieško? 
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

Ne taip seniai rodėme ir pono Vito, kūdikystėje rasto  tiesiog vieno daugiabučio laiptinėje, paieškų skelbimą. Po laidos atsiliepė žmonės, manantys, kad Vitas galėtų būti jų ieškomas giminaitis. Tačiau kol kas neturime neginčytinų tai patvirtinančių faktų.  Tad toliau narstome jo paieškų istoriją.  Tačiau, kad tas laukimas Vitui neprailgtų,  nutarėme jį nudžiuginti  nelauktu  atsiliepimu, tiesiog smagia pavasarine staigmena.

Na, o laidos pabaigoje – istorija, septyniolika metų laukusi savo atomazgos. Istorija,  kurią narpliojant teko kreiptis į skirtingus Lietuvos archyvus, ją parengti padėjo ir mūsų kolegos iš Baltarusijos.

Lietuvos pakrašty gyvenanti Danutė nuo pat tos akimirkos, kai tik sužinojo, kad buvo antras niekada nematytos motinos vaikas, svajojo  kada nors pažinti to paties kraujo artimuosius. Vylėsi, kad pavyks bent ką nors apie juos sužinoti. Manė, kad tų artimųjų turėtų dairytis Lenkijoje ir nė neįtarė, kad gręžtis reikėtų visai į kitą pusę.

„Nacionalinė paieškų tarnyba“ – pirmadienį, kovo 20 d., 19.30 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...