captcha

Jūsų klausimas priimtas

Biografinė drama su Danieliu Day-Lewisu ir Emma Thompson „Vardan tėvo“ (In the Name of the Father)

Filmas sukurtas, remiantis tikra Gildfordo ketverto, neteisingai IRA apkaltintų Gildfordo barų sprogdinimais ir nuteistų žmonių, istorija.

Džeris Konlonas su draugais Belfaste sukelia riaušes, kurių tramdyti atvyksta Airijos respublikonų armijos pajėgos (IRA). Džeriui pavyksta išvengti kaltinimų, bet tėvai jį išsiunčia į Londoną, tikėdamiesi taip apsaugoti nuo neramumų. Ten jis apsistoja pas grupelę hipių, neteisėtai gyvenančių apleistame name. Vieną vakarą jam beslankiojant Londono gatvėmis, Gildforde nugriaudėja sprogimas, žūsta penki žmonės ir dar daug sužeidžiama.

Konlonas grįžta į Belfastą, bet į jo namus įsiveržusios britų armijos pajėgos jį suima ir nuskraidina į Angliją. Po ilgų, žiaurių, kelias dienas trukusių kankinimų, britų policija išgauna iš Džerio ir jo draugų prisipažinimą apie nepadarytą nusikaltimą. Jo tėvas išvyksta jam pagelbėti, bet jį taip pat suima policija ir apkaltina buvus sprogdintojų bendrininku. Visi nuteisiami kalėti keliolika metų. Griežto režimo kalėjime Konlonas su advokate Garet Piers iš paskutiniųjų stengiasi, kad faktai iškiltų į dienos šviesą.

44-ajame Berlyno kino festivalyje filmas pelnė „Aukso lokio“ statulėlę. Nominuotas septyniose 1994 m. „Oskarų“ apdovanojimų kategorijose, tarp jų – geriausias aktorius (Daniel Day-Lewis), geriausias antrojo plano aktorius (Pete Postlethwaite) ir geriausia antrojo plano aktorė (Emma Thompson), taip pat geriausias režisierius ir geriausias filmas. Nominuotas 4 „Auksiniams gaubliams“, 2 BAFTA kino apdovanojimams. Įvertintas kaip geriausias metų Europos filmas. Iš viso pelnė 7 kino apdovanojimus ir 28 nominacijas.

Režisierius: Jim Sheridan

Vaidina: Daniel Day-Lewis, Pete Postlethwaite, Emma Thompson, John Lynch, Mark Sheppard, Beatie Edney, Alison Crosbie, Anthony Brophy, Frankie McCafferty

Biografinė drama

Airija, Didžioji Britanija, JAV

1993

N-14

 Vardan tevo
(1993) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...