captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: ką mums šiandien reiškia patriotizmas?

Globaliame XXI amžiaus pasaulyje, kai galime sėkmingai gyventi ir dirbti ne tik savo tėvynėje, keičiasi pati patriotizmo sąvoka. Ką šiandien reiškia būti patriotu? Ar dar aktuali Horacijaus tezė „Malonu ir garbinga mirti už tėvynę“? Kodėl patriotizmas dažnai tampa radikalių jėgų vėliava?
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Stiprėjančios nacionalizmo bangos tarsi byloja, kad valstybių sienas trinančios globalios tendencijos patiria krizę, kad žmonės palaiko jėgas, kurios grąžina praėjusių amžių tautiškumo idėjas. Šiandien vėl tampa aktuali patriotizmo sąvoka, kuria dažnai naudojasi patys radikaliausi judėjimai.

Kaip mes suvokiame patriotizmą šiandien, kuo jis mums svarbus, kur yra jo ribos ir pavojai? Apie tai kalbamės su  portalo 15min tyrimų žurnalistu Dovydu Pancerovu, parašiusiu  knygą „Kiborgų žemė“ ir kviečiančiu į paramos kariuomenei akciją, VU TSPMI dėstytoju, politologu Vyčiu Jurkoniu  ir publicistu, vertėju, kairiųjų judėjimo aktyvistu Karoliu Klimka.

Taip pat laidoje nuskambės jaunimo sambūrio „Pro Patria“ pirmininko Vytauto Sinicos ir Estijos rašytojo, filosofo prof. Reino Raudo pasisakymai.
 

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“ – kovo 19 d., sekmadienį, 21.00 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama kovo 24 d. 14.45 val. 

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...