captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Klauskite daktaro“

Kaklo skausmu bent kartą gyvenime skundžiasi daugiau kaip 60 proc. visos populiacijos. Jis yra paplitęs daugiau moterų nei vyrų tarpe. Skausmas gali būti įvairaus pobūdžio ir intensyvumo. Vieni pacientai jaučia tik lengvą diskomfortą kakle, kiti gali skųstis stipriu, deginančio ar maudžiančio tipo skausmu. „Paprasčiausia kaklo mankšta – geriausias vaistas“, – sako prof. Alvydas Unikauskas. Kokie pratimai efektyviausi, papasakos kineziterapeutė.

Prof. Alvydas Unikauskas: „Prieš pradėdami pratimus, pirmiausia, išmoksime teisingai atsisėsti. Sėdėti reikia ant kėdės vidurio, nesiremti į kėdės atlošą, dubenį laikyti tiesiai, lygiai (vienodai paskirstyti svorį sėdmenims) ir truputį palinkti į priekį, nugarą ištiesti (išlaikyti natūralius stuburo linkius, per daug neiškišti šonkaulių į priekį ir nesusilenkti, kad nugara nesukumptų), galvą išlaikyti tiesiai (pakaušiu temptis aukštyn), kojas laikyti dubens plotyje, kelių ir klubų sąnarius sulenkti 90 laipsnių kampu, pečius atpalaiduoti.“

Konsultuoja Daina Kazlauskienė, kineziterapeutė, reabilitacijos specialistė.

1 pratimas. Rankas nuleiskite, delnus pakelkite, kad eitų lygiagrečiai grindims. Nosies galiuku rašykite skaičius nuo 1 iki 9.

2 pratimas. Laikykite rankas nuleistas, delnus pakelkite, kad eitų lygiagrečiai grindims, smakrą nuleiskite, pakauškauliu temkite kaklą į viršų, kol pajusite švelnų tempimą. Išlaikykite 5 sekundes ir grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą atlikite 5 kartus. Svarbu! Nekelkite pečių į viršų, delnais spauskite žemyn.

3 pratimas. Pasukite galvą 10 laipsnių kampu į dešinę pusę ir palenkite į priekį, kol pajusite švelnų tempimą. Išlaikykite 5 sekundes, grįžkite į pradinę padėtį ir pratimą atlikite į kitą pusę.

4 pratimas. Pasukite galvą 45 laipsnių kampu į dešinę pusę ir palenkite į priekį, kol pajusite švelnų tempimą. Išlaikykite 5 sekundes, grįžkite į pradinę padėtį ir pratimą atlikite į kitą pusę.

5 pratimas. Stumkite galvą į rankas, o rankomis švelniai priešinkitės galvos lenkimui. Palaikykite įtempę 5 s, tada grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą pakartokite 5 kartus. Svarbu! Tvirtai remtis kojomis į grindis, įtempti pilvo raumenis, išlaikyti nugarą tiesią.

6 pratimas. Suformuokite  kumščius, priglauskite juos prie smakro. Spauskite galvą į rankas, o rankomis stenkitės išlaikyti pasipriešinimą 5 s. Svarbu! Pratimo metu galvą išlaikyti tiesią, priešinimosi metu išlaikyti pilvo raumenų įtampą.

7 pratimas. Išlaikydami galvą tiesią, spauskite galvą į rankos pusę, o ranka švelniai priešinkitės judesiui.  Išlaikykite padėtį 5 sekundes. Keiskite puses. Svarbu! Tvirtai remtis kojomis į grindis, išlaikyti pilvo raumenų įtampą, tiesią nugarą.

8 pratimas. Viena ranka lieskite priešingos kojos išorinę šlaunies dalį, kitą ranką ištieskite aukštyn virš galvos. Lėtai lenkitės per liemenį į pirmosios rankos pusę, kol jausite švelnų tempimą. Tempkite 10 s. Pratimą atlikite su kita puse.


Šie ir kiti aktualūs patarimai laidoje „Klauskite daktaro“ – ketvirtadienį, kovo 9 d., 17.25 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...