captcha

Jūsų klausimas priimtas

Laidoje „Gyvenimas“: norvegų mokslininkas, be vaistų ir operacijų gydantis žmones

„Kiekvieno žmogaus organizme slypi galia, kuri gali padėti perkrauti jūsų imuninę sistemą, priversti ją pačią kovoti su ligomis. Nesergu daugybę metų, nes žinau, kaip išvengti ligų“, – drąsiai rėžia sportiško sudėjimo norvegas Tomas Aksnesas.
Tomas Aksnesas.
Tomas Aksnesas.

Namuose jis – rūpestingas tėvas ir mylintis vyras, už šių sienų – pustrečio šimto klinikų visame pasaulyje valdančios kompanijos įkūrėjas. Žmogus, per du dešimtmečius sukūręs sistemą, kaip įvairiomis ligomis sergantiems žmonėms pagyti be vaistų, operacijų ir ilgų mėnesių ligoninėje. Nors girtis jis nemėgsta, bet fotografijos jo darbo kabinete kalba pačios už save. Jose greta 42-ejų norvego įamžinti garsūs jo pacientai: Holivudo aktoriai Johnas Travolta, Sylvesteris Stallone, Al Pačinas, Amerikos kongresmeno Berkelio Berdellio šeima, rinkodaros Dievu tituluojamas, multimilijonierius Džėjus Abrahamas, vienas iš Apple įkūrėjų Steve'as Wozniakas ir daugelis kitų. „Tai mano draugai. Žmonės, kuriems kažkada reikėjo mano pagalbos ir kurie liko artimi man“, – užsimena puse lūpų.

Garsioje mokslininkų šeimoje gimęs Tomas nuo vaikystės turėjo silpną sveikatą, paaugliui medikai diagnozavo astmą, netrukus jis nebegalėjo gyventi be vaistų ir inhaliatoriaus. Medikai jaunam vyrui piešė liūdną ateitį, bet jis susitaikyti su tuo neketino. Todėl ne vienerius metus praleido užsidaręs bibliotekoje ir laboratorijose, ten ieškojo būdo, kaip priversti organizmą patį pradėti kovoti su liga. Jo ieškojimai užtruko šešerius metus ir, galiausiai, davė rezultatų. Dieta, režimas, savitaiga – tapo ne tik Tomo, bet ir tūkstančių žmonių išsigelbėjimu. Pagijęs pats, jis subūrė mokslininkų ir medikų komandą, atidarė gydymo centrą Bergene, kuris akimirksniu susilaukė didžiulio populiarumo. Po to visoje šalyje duris atvėrė dar virš šimto jo klinikų, o visame pasaulyje jų šiandien priskaičiuojama pustrečio šimto.

Tomas dirba po šešiolika valandų per parą, keliskart per mėnesį sėda į lėktuvą ir verslo reikalais keliauja po pasaulį. Kaip į tokį vyro gyvenimo būdą žiūri gražuolė jo žmona, buvusi mados dizainerė, bet metusi savo karjerą, kad galėtų padėti sutuoktiniui? Kaip jam pavyksta nenutolti nuo penkių savo vaikų ir rasti laiko kasdieniams įpročiams – iškyloms baidare ar nuosavu burlaiviu? „Kiekvienas galime pakeisti savo gyvenimą ir jį padaryti tokį, apie kokį svajojame“, – sako garsus mokslininkas, dėl savo veiklos jau seniai tapęs farmacininkų priešu.

Išskirtinis interviu su Tomu Aksnesu – laidoje „Gyvenimas“ jau trečiadienį, 19.30 val. per LRT televiziją.

Vedėjas Edvardas Žičkus. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...