captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: skaudi emigranto patirtis Vokietijoje ir kodėl nenorima pasilikti svetur

Mažame Vokietijos Hanau miestelyje prieš 7 metus apsigyvenęs Artūras Olišauskas LRT televizijos laidoje „Emigrantai“ papasakos apie kitą emigracijos pusę. Trisdešimt vienerių metų vyras tiesiai šviesiai atskleis, kad gyvena už minimalų atlyginimą, susipyko su patėviu vokiečiu ir, kad gyvenimas vokišku ritmu daug niūresnis už gyvenimą Lietuvoje. Būtent todėl – vos atsiradus galimybei Artūras jau krautųsi lagaminus atgal ir bandytų grįžti į gimtinę. A. Olišausko istorija „Emigrantuose“ – šį antradienio vakarą, 19.30 val. per LRT televiziją.
Artūras Olišauskas.
Artūras Olišauskas.

Kentėjęs žiaurias patyčias dar būdamas paauglys Artūras jautėsi kovodamas su siaurai mąstančiais ir galvojo, kad savo tamsia apranga kels lietuvių tolerancijos lygį. „Visą gyvenimą buvau kitoks, pradedant nuo savo minčių apie gyvenimą iki aprangos stiliaus. Norėjosi gyventi kitaip nei daugumai, eiti prieš srovę. Dažnai dėl to kentėjau ir iki šiol kenčiu“, – prisipažįsta A. Olišauskas. Kai jį užauginusi mama emigravo į Vokietiją, jokio kito pinigų šaltinio neliko, tad vyras dar iki pilnametystės suprato, kad privalo dirbti ir save išlaikyti. Artūro mama įkalbėjo atvažiuoti pas ją į Vokietiją.

Emigravęs į Vokietiją, jis svajojo, kad taps savo mamos naujos šeimos dalimi. Tačiau po žiauraus buitinio konflikto svajonės sugriuvo. Alkoholio padauginęs patėvis smarkiai sumušė Artūrą, tad jaunam vyrui teko kviesti policiją. Dabar savo patėvį Artūras vadina priešu numeris vienas. Sako, kad už padarytą skriaudą ir psichologinius išgyvenimus jam niekada neatleis. „Atvažiavau į šitą šalį galvodamas, kad bus geriau, bet man pastoviai nesiseka“, – nusiminęs prisipažįsta jis.

Krizė tuo metu buvo ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje. Jaunam, kalbos nemokančiam žmogui gyvenimas svetur buvo pražūtingas. Vienintelis kelias – tapti „pašalpiniu“. 404 eurai į rankas, butas, už kurį nereikia mokėti, ir visos socialinės garantijos. Pašalpos išlepino vokiečius ir imigrantus, tad už minimalią algą ilgai niekas nenorėjo dirbti. Žmonės rinkdavosi gauti pašalpą, bet nedirbti. Taip visoje šalyje atsirado tūkstančiai veltėdžių.

Kurį laiką gyvenęs tik iš pašalpų, jaunas vyras nusprendė susirasti darbą ir pradėti viską iš naujo. Tačiau ir čia Artūrui nesisekė itin gerai... „Aš emigrantas, todėl jaučiuosi neturintis jokių teisių“, – sako jis. Artūras nesugalvoja nei vienos priežasties, kodėl jam reikėtų dar pasilikti Vokietijoje, nes niekas šioje šalyje jam nepatinka. Pavyzdžiui, buvusį savo darbą jis vadina „lageriu“, kur teko produktus sandėliuose kraustyti prie 38 laipsnių šalčio. „Jeigu bėgate nuo problemų Lietuvoje – gali būti, kad užsienyje jų turėsite dar daugiau“, – dūsaudamas kalba Artūras.

Šioje šalyje jo gyvenimas nuo pirmos dienos klostėsi itin komplikuotai. Vaikinas jau panikuoja, kad tapęs emigrantu gali likti niekam nereikalingu senberniu, nes Vokietijoje susirasti antrąją pusę jam yra nepakeliamai sunku. Artūras išvažiavo ieškoti geresnio gyvenimo, tačiau taip jo ir nerado. „Aš su mielu noru grįžčiau. Jeigu turėčiau algą, tarkim, 1200 ar 1300 eurų – iš karto važiuoju ten“, – sakys A. Olišauskas.

Jauno vyro išgyvenimai ir kita emigracijos pusė laidoje „Emigrantai“ – antradienio vakarą, 19.30 val. per LRT televiziją.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close