captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: kaip mes prisimename sovietmetį?

Penki sovietiniai dešimtmečiai mūsų sąmonėje paliko didelį pėdsaką, jų įtaką jaučiame ir šiandien, aršiai diskutuojame, pasidalindami į dvi priešiškas stovyklas,  kovojame tarpusavyje, kaip vertinti komplikuotą mūsų praeitį.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Dėl to, kaip vertinti sovietinę praeitį, diskutuojame beveik visą nepriklausomybės laikotarpį. Sovietmečio architektūros objektai, tuo metu dirbusios asmenybės, kūrybinis palikimas dažnai tampa aršaus visuomenės ginčo objektais. Ignalinoje įvykusi šventė, kurios metu sovietinis laikotarpis buvo atskleistas per pionierių dainas ir skanduotes, sukėlė pasipiktinimo ir kartu įžeidinėjimų bangą.

Kaip mes turėtume prisiminti ir vaizduoti savo komplikuotą istoriją? Ar tikrai šviesūs to laiko prisiminimai jau reiškia nostalgiją? Kaip mums išsigryninti santykius su praeitimi? Ar įmanomas ramus, nuosaikus, faktais paremtas požiūris į sovietmetį?

Pokalbyje apie mūsų sovietinę praeitį dalyvauja Lietuvos socialinių tyrimų centro sociologė  Irena Šutinienė, atlikusi svarbų sociologinį tyrimą „Sovietmečio atmintis šiuolaikinėje Lietuvoje: ambivalentiškumas ar nostalgija?“; Lietuvos istorijos instituto darbuotojas, istorikas dr. Vilius Ivanauskas, tyrinėjantis sovietinio elito, nomenklatūros temas ir fotožurnalistas Artūras Morozovas, gyvenantis Visagine ir kuriantis foto istorijas iš Gruzijos, Ukrainos, Palestinos konfliktinių zonų.

Istorikų dr. Valdemaro Klumbio ir dr. Nerijos Putinaitės komentarai.


Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“ – kovo 5 d., sekmadienį, 21.00 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama kovo 10 d. 14.45 val. 

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...