captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: kokie Lietuvos literatūros keliai pasaulyje?

Ar mes mokame pristatyti savo literatūrą užsienyje? Kaip Lietuvos rašytojų kūriniai pasiekia pasaulio skaitytojus? Ar mūsų rašytojų kūryba domina didžiąsias leidyklas ir literatūros agentus?
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Šiais metais didžiausio literatūrinio renginio, Vilniaus knygų mugės, tema – „Lietuviški ženklai pasaulyje“. Kovo pabaigoje Lietuva bus pagrindinė viešnia Leipcigo knygų mugėje, o 2018 metais kartu su Latvija ir Estija išbandysime trišalio prisistatymo modelį Londono knygų mugėje.  Leipcigo mugėje apsilankę skaitytojai suras 26 lietuvių literatūros knygas, išverstas į vokiečių kalbą,  nemaža dalis rašytojų gali pasigirti, kad jų kūriniai išversti net į keliolika užsienio kalbų. Tačiau ar tos knygos yra pastebimos tų šalių skaitytojų, kritikų, žurnalistų? Kodėl susitikimai su rašytojais kartais vyksta pustuštėse salėse? Kas ir kaip rūpinasi lietuvių literatūros sklaida, kuri yra nepaprastai svarbi, kad nesijaustume kuriantys provincialų, niekam neįdomų meną, kad negyventume uždaroje erdvėje?

Pokalbyje apie Lietuvos literatūros ženklus pasaulyje dalyvauja kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, rašytojas, radijo laidų vedėjas Rimantas Kmita, lietuvių literatūros vertėja į vokiečių kalbą Claudia Sinnig ir Londone gyvenanti rašytoja Paulina Eglė Pukytė.


Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“ – vasario 26 d., sekmadienį, 21.00 val. per LRT KULTŪRĄ..

Laida kartojama kovo 3 d. 14.45 val. 

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...