captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: kas keisis, priėmus smurtą prieš vaikus draudžiantį įstatymą?

Antradienį Seime buvo vienbalsiai patvirtinti Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai. Įstatymu apibrėžiamas visų rūšių smurtas prieš vaiką: fizinis, psichologinis, seksualinis, nepriežiūra. Nuo šiol draudžiamas visų formų smurtas prieš vaiką, įskaitant ir fizines bausmes.  Ar pavyks pakeisti visuomenėje tvyrančią pykčio, įniršio, patyčių atmosferą?

Daugybę metų Lietuvoje girdime baisias istorijas apie smurtą prieš vaikus, apie patyčias, kurios kartais baigiasi jaunuolių savižudybėmis, apie įtampos kupiną situaciją mokyklose. Kokios yra tokios situacijos priežastys? Daugelis žmonių, išvykę iš Lietuvos, patiria ramybės, tolerancijos atmosferą.

Kodėl mūsų viešojoje erdvėje tiek daug įtampos, gąsdinimo, baimės, radikalizmo, patyčių, kurių net neidentifikuojame? Ar tai gali lemti mūsų istorinė patirtis, visuomeniniai, politiniai lūžiai? Ar mes galime kalbėti apie postsovietinę atmosferą, ar sovietinis laikotarpis tikrai turi tokią didelę įtaką?

Pokalbyje apie Lietuvos psichinę sveikatą dalyvauja kultūros istorikėhumanitarinių mokslų daktarė Violeta Davoliūtė, vaikų ir paauglių psichiatras, JT ekspertas, medicinos mokslų daktaras Dainius Pūras, taip pat „Vaikų linijos“ psichologė Jurgita Jasiulionienė ir VDU Sociologijos katedros profesorius, Socialinių tyrimų centro vadovas Artūras Tereškinas.


Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“ – vasario 19 d., sekmadienį, 21.00 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama vasario 24 d. 14.45 val. 

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...