captcha

Jūsų klausimas priimtas

Romantinė drama „Artistas“ su Jeanu Dujardinu ir Bérénice Bejo (The Artist)

Holivudas, 1927-ieji. Nebyliojo kino žvaigždė Žoržas Valentenas netikėtai susitinka savo talento gerbėją Pepi Miler. Juokaudamas aktorius noriai pozuoja susirinkusiems žurnalistams su mergina glėbyje. Kitą dieną Pepi išvysta save laikraščio viršelyje. Įkvėpta sėkmės ji ryžtasi eiti į aktorių atrankas. Vienoje iš jų Pepi ir Žoržas susitinka, jiems sušokus įsimintiną šokį kyla abipusė simpatija. 

Po poros metų kino pasaulis pasikeičia, niekam nebereikia nebyliojo kino ir buvusi žvaigždė Valentenas nebetenka kino studijos paramos. Nusprendęs įrodyti, kad jie klysta, Valentenas iš savo asmeninių lėšų imasi finansuoti naujo filmo kūrimą. Tačiau jo filmas debiutuoja ekranuose 1929-ųjų krizės pradžioje, negana to, tuo pat metu debiutuoja ir naujasis garsinis filmas, kuriame vaidmenį sukūrė Pepi.

„Artistas“ susilaukė pasaulinio pripažinimo, laimėdamas daug svarbiausių kino apdovanojimų, tarp jų ir JAV kino meno ir mokslo akademijos pagrindinį prizą „Oskarą“ už metų filmą. Šiame filme pagrindinį vaidmenį sukūręs Žanas Diužardenas gavo asmeninę „Oskaro“ statulėlę, įvertintas geriausiu metų aktoriumi. Filmo scenarijaus autorius, režisierius ir montuotojas, lietuviškų šaknų turintis prancūzas Mišelis Hazanavičius  pelnė „Oskarą“ už režisūrą. Dar „Oskarai“ filmui atiteko už muziką ir kostiumus.  Pelnyti 3 „Auksiniai gaubliai“, BAFTA apdovanojimas už muziką. Kanų tarptautiniame kino festivalyje už geriausią vyro vaidmenį apdovanotas aktorius Žanas Diužardenas. 6 prancūzų kino apdovanojimai „Cezarai“, 5 nominacijos Europos kino akademijos apdovanojimams ir prizas kompozitoriui Liudovikui Bursui. Iš viso juosta pelnė 154 apdovanojimus ir 186 nominacijas.

Režisierius: Mišelis Hazanavičius 

Vaidina: Jean Dujardin, Bérénice Bejo, John Goodman, James Cromwell, Malcolm McDowell, Missi Pyle, Penelope Ann Miller, Ed Lauter, Bitsie Tulloch, Beth Grant

Romantinė drama

Prancūzija

2011

N-7

 The Artist
(2011) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...