captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“: smuiko virtuozas Gidonas Kremeris

Pasaulinio garso smuiko virtuozas Gidonas Kremeris mini savo orkestro „Kremerata Baltica“ jubiliejų Vilniuje, kuris tapo vienu pirmųjų ir reikšmingiausių miestų puikioje smuikininko karjeroje. 
Nomeda Kazlaus ir smuiko virtuozas Gidonas Kremeris. V. Ščiavinsko nuotr.
Nomeda Kazlaus ir smuiko virtuozas Gidonas Kremeris. V. Ščiavinsko nuotr.

Rygoje 1947-aisiais gimęs G. Kremeris apkeliavo garsiausias pasaulio scenas ir pelnė gausybę muzikos apdovanojimų, galiausiai – „menų Nobelio“ premiją (Praemium Imperiale), kuria buvo apdovanotas 2016-tųjų spalį.

Jo įkurtas Baltijos šalių muzikantų orkestras „Kremerata Baltica“ jau įrašė per dvidešimt kompaktinių plokštelių. Orkestras stipriaIs ryšiais siejasi su LIetuva bei iškiliausiomis mūsų muzikos asmenybėmis. 2000-aisis Gidoną Kremerį už nuopelnus Lietuvos kultūrai Prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

„Kaip sako maestro Kremeris – ne atlikėjų vardai ar festivalių pompastika yra žvaigždės. Žvaigždė – pati Muzika, kurios turI siekti, tapdamas tobulesnis tiek profesijos srityje, tiek kaip žmogus – tarnauti Muzikai, juk ji universaliausia kalba, nepripažįstanti jokių sienų“, – pasakoja laidos autorė ir vedėja, operos solistė Nomeda Kazlaus.

„Nesu snobas, manantis, kad muzika skirta tik itin išsilavinusiems žmonėms. Atvirkščiai – manau, kad muzika suvokiama ir pasiekiama kiekvienam, kas atveria jai širdį. Pirmiausia kalbu apie klasikinę muziką, turinčią tradicijas, kurios kyla dar nuo Bacho ir Beethoveno, sugebėjusių į keletą natų, taktų ar nedidelę partitūrą sudėti visą pasaulį“, – laidoje kalbės G. Kremeris.


Maestro Gidonas Kremeris – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“, šį ir kitą šeštadienį 20 val. per  LRT KULTŪRĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...