captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamtos inspektoriai“: aršiausi žvejybos taisyklių pažeidėjai – trumpų atostogų į Lietuvą atvykę emigrantai

Yra žmonių, kuriems nei spiginantis šaltis, nei ilgas, iš pažiūros menko grobio laukimas - ne kliūtis ištisas valandas, kaip maldininkams bažnyčioje, pratupėti ant užšalusio vandens. Užkietėję poledinės žūklės entuziastai, tartum senmergė vestuvių – laukia tokio metų laiko ir būriais nusėda ledu aptrauktus Lietuvos ežerus.

Kad tai išskirtinai vyriškas užsiėmimas, LRT laidos „Gamtos inspektoriai“ žurnalistai įsitikino kartu su Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnais pasivaikščioję ant Dzūkijos ežerų. Ant ledo - nė vienos moters. Jos kantriai laukia šiltuose namuose. Deja, ne visi jų vyrai šiandien parneš laimikį – kai kuriems dzūkų namų ūkiams gresia nemenki nuostoliai.

Į eketes įbestos vėliavėlės išduoda, kad žvejojama, galbūt, neleistinu būdu. Nuo sausio 1 d. draudžiama žvejoti lydekas, masalui naudojant žuvelę. Faktas, kad žvejyba baigta, be to laukia protokolai, kai kuriuos žvejus įsiutina – pareigūnų akivaizdoje vyrai siunčia žurnalistus į nežinomą šalį: - „N...ui čia dabar p*st protą atėjus su savo mikrafonais, bl... Von n...ui iš čia.“

Padėkoję už pasiūlymus, išsiaiškiname, jog aršiausi žvejybos taisyklių pažeidėjai – trumpų atostogų į Lietuvą atvykę emigrantai. Kai kuriems iš jų žvejyba kainuos brangiau nei bilietas į Londoną: už  žvejybą neleistinu būdu skiriama bauda nuo 120 iki 300 Eurų. Kai kurie pažeidėjai džiaugiasi, kad nespėjo ištraukti lydekos, mat tokiu atveju, tektų susimokėti ir už gamtai padarytą žalą – dar 160 Eurų už vieną lydeką.

Kol vieni pareigūnai rašo protokolus, kiti nusprendžia apsupti ežerą. Netrukus prasideda pavojingos brakonierių gaudynės ant ledo. Besisukinėjančius pakrantės melduose, tikrinančius neteisėtus žvejybos rakandus, šiuos vyrus visą rytą stebėjo žvejas, kaip tyčia turintis ir... aplinkos apsaugos inspektoriaus pažymėjimą. Pričiuptiems dzūkams surašomi protokolai. – „Tai iki kito karto vyrai“, sako pareigūnai. - „Kito karto nebus“, - pažada lydeką draudžiamu būdu sužvejoję brakonieriai.

„Gamtos inspektoriai“, penktadienį, 19.05 per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...