captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: Kaip susitaikyti su savimi ir pasipriešinti kitiems, matantiems tik neigiamus kitokio žmogaus požymius?

Stiliui ir grožiui dydis – nesvarbu, tvirtina  tinklaraštininkė Giedrė Valavičiūtė, metusi iššūkį stereotipiniam požiūriui į išvaizdą. Pernai pavasarį ji surengė aktualią socialinę akciją, skatinusią nekreipti dėmesio į raginimus pavasariui ruošti savo linijas ir rūpintis tik bikinio grožiu. Akcija sulaukė sėkmės ir palaikymo, tačiau ką Giedrė sako, kai viešoje erdvėje, artėjant pavasariui, vėl ima sklįsti raginimai ruoštis pavasariui ir tobulinti savo kūnus?
Laidos vedėja Violeta Baublienė.
Laidos vedėja Violeta Baublienė.

Išraiškingas Giedrės stotas, drąsi laikysena ir stilingi, ryškiaspalviai, prie kūno prigludę drabužiai, anaiptol, neprimena moters, kuriai dydžiai iš tiesų keltų susirūpinimą. Tiesa, prieš daug metų buvo kitaip. Giedrė atvirai prisimena, kaip jos kūnas niekaip nenorėdavo įtilpti į grožio standartus dar nuo pat vaikystės, o bendraamžių patyčios nubraukė beveik visus malonius mokyklinius prisiminimus.

„Antroj, trečioj klasėj, lankant krepšinio treniruotes, reikejo eit pas gydytoją ir kiekvienais metais sveikatos apžiūros metu būdavo sveriama. Atsimenu, atsistoju ant svarstyklių, pažiūriu į tuos rodmenis, gydytojas pažiūri į lapelį, kur yra nuo iki standartai ir matau, kad aš į tuos standartus niekaip netelpu“, - šiandien prisimena Giedrė, daug metų kentusi ne tik bendraamżių patyčias, bet ir išgyvenusi dietų, valgymo nevalgymo, kančios periodus, liesėjusi ir pilnėjusi, girdėdavusi apsimestinio susirūpinimo jos sveikata.

Tačiau vieną dieną visa tai baigėsi. „Na, ir kas, turiu tą pilvą, tai ką, man jį dabar slėpti? Na, jau ne“, - linksmai, bet tvirtai sako Giedrė, atvirai rodanti savo anaiptol ne maišo formos drabužius, sporto treniruotes, kurios jai kelia smagumo, o ne sunkumo, linksmai pasakojanti anaiptol nejuokingus dalykus, susijusius su svoriu, išvaizda ir aplinkos vertinimais.

Kas jauną moterį išvadavo iš užburto rato ir kodėl ji pati ėmėsi visiems skelbti apie kūno dydžio nesvarbumą? Kaip susitaikyti su savimi ir pasipriešinti kitiems, matantiems tik neigiamus kitokio žmogaus požymius?

Verslininkė Eva Valentinas, gimusi Argentinoje, tačiau daug metų pragyvenusi Vilniuje, vieną dieną suskato grįžti į savo gimtinę. Ten įsikūrė, susikūrė bendravimo ratą, rado draugų ir džiaugsmų. Bet po aštuonerių metų Buenos Aires ji nutarė vėl judėti ir parvažiuoti į tėvų gimtinę, vėl įsikurti Vilniuje. „Nėra gerenio pasaulyje miesto kaip Vilnius ir jo Senamiestis“, - šiandien atvirai sako Eva, čia vėl susikūrusi gyvenimą tarsi iš naujo.

Evai pasisekė įsigyti butą tame pačiame name kur gyveno iki išvykdama, pavyko sėkmingai pasidaryti remontus ir vėl imtis naujos veiklos ir gyventi taip, kaip jai pati ka. „Aš viską gyvenime darau atvirkščiai“,- juokiasi moteris, labiausiai pasaulyje mėgstanti keliauti ir bendrauti. Tačiau kaip tai padaryti turint ribotus kelionių biudžetus ir didelę nemeilę viešbučiams ir gyvenimui juose?

Eva Valentinas nebūtų drąsios proto sanklodos, jei pasielgtų kitaip. Savo išpuoselėtus namus ji lengva širdimi palieka įvairių šalių kelionių mėgėjams, su kuriais keičiasi namais tolimiausiuose pasaulio kraštuose. Ar tai saugu? Ar tai ekonomiškai prasminga? Ar tai pasiteisina moteriai, kuriai svarbu stilingi ir elegantiški namai, jų jaukumas ir tvarkingumas?
 

„Stilius“ šeštadienį, sausio 28 d., 19.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...