captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: apie ką turi kalbėti teatras, kad patrauktų žiūrovą?

Pilnutėlės žiūrovų salės spektakliuose, kur skamba keiksmažodžių lavina, primityvios komedijos keliauja po tolimiausius Lietuvos kampelius – ar toks teatras šiandien patraukliausias žiūrovui?  

Žodynai teatro sąvoką apibūdina paprastai – tai vaidybos meno įstaiga. Kam reikalinga ši įstaiga šiandien, kokia kalba teatras turi kalbėti su daugybę pramogų patiriančiu žmogumi? Ar teatro kūrėjams rūpi skaudžiausios šios dienos problemos? Ar teatras turi kalbėti aktualiausiomis laikmečio temomis? „Teatras nėra žinių kanalas, nereikia visko aktualinti. Teatras yra intelektuali, dvasinė, gilesnė pramoga“,– sako teatro režisierius Gintaras Varnas.

Šiandien teatre dažnai siekiame šokiruojančio kalbėjimo, įspūdingų medijų efektų. Ar šios priemonės padeda teatrui kalbėti apie esminius dalykus? „Teatre yra svarbiausia žmogaus susitikimas su žmogumi“, – įsitikinęs Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga.

Apie šiuolaikinį teatrą ir jo vietą žmogaus gyvenime laidoje diskutuoja  teatro režisierius Gintaras Varnas, Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga, psichologė Žydrė Arlauskaitė.


Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.


„Nes man tai rūpi“ – sausio 29 d., sekmadienį, 21.00 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama vasario 2 d. 6.05 val. ir 3 d. 14.45 val. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...