captcha

Jūsų klausimas priimtas

Istorinė biografinė drama „Marija Antuanetė“ (Marie-Antoinette)

Kiek neįprasta, ironiška kino versija apie jauniausią, labiausiai nekenčiamą ir Prancūzijos visuomenės nesuprastą karalienę Mariją Antuanetę. 14-metė austrų kilmės princesė Marija Antuanetė ištekinama už nedaug vyresnio prancūzų sosto įpėdinio Liudviko XVI. Mergina patenka į XVIII amžiaus  prancūzų karaliaus rūmų  intrigų ir užnuodytų diplomatinių ryšių sūkurį, kur ji visai nenorėjo atsidurti.

Kadangi Liudvikas net septynerius metus nekreipė dėmesio į jaunąją žmoną ir nereagavo į jos nesuskaičiuojamus bandymus sugundyti, karalienė turėjo daug laiko pramogoms, šokiams, kazino ir apsipirkimui parduotuvėse. Filmas baigiasi dar iki 1793-iaisiais įvykdytos egzekucijos Marijai Antuanetei.

Kūrybinė grupė gavo išskirtinį Prancūzijos vyriausybės leidimą filmuoti Versalio rūmuose, ištaiginguose soduose ir kitose realiose vietovėse. Visa tai neabejotinai pridėjo filmui autentiškumo, nes režisierė galėjo dirbti tikrame Marijos Antuanetės kambaryje, garsiojoje veidrodžių salėje ir kitose Versalio slaptose vietose, kur turistai neleidžiami.

Pelnė „Oskarą“ už geriausius kostiumus. Kanų kino festivalio apdovanojimai, tarp jų „Auksinė palmės šakelė“. Iš viso  pelnė 16 apdovanojimų ir 20 nominacijų.

Režisierė: Sofia Coppola

Vaidina: Kirsten Dunst, Jason Schwartzman, Rip Torn, Judy Davis, Asia Argento, Marianne Faithfull, Rose Byrne, Aurore Clément, Guillaume Gallienne, Molly Shannon, Steve Coogan, Jamie Dornan, Shirley Henderson, Danny Huston

Istorinė biografinė drama

JAV, Prancūzija, Japonija

2006

N-14                  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close