captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: apie meno kritikos smegduobes

„Meno kritikai didžiausią įtaką šiandien daro šokių ir dainų dešimtukai, jų komisijų pasisakymai“,– teigia rašytojas Rimvydas Stankevičius.   

Labai dažnai skaitytojai, klausytojai ir žiūrovai, paklausti, kaip atrado vieną ar kitą kūrinį, vardina draugų rekomendacijas, reklaminius pranešimus, tačiau labai retai pamini recenzijas, analitinius meno kritikos straipsnius. Meno kūrėjai dažnai kalba apie nusivylimą, paskaičius kritikų tekstus, kuriuose nėra jokių įžvalgų, kuriuose akivaizdi rašančiojo nekompetencija, neįsigilinimas. 

„Yra daug kritikų, kurie labai gerai teoriškai pasikaustę, tačiau atsidūrę prieš kūrinį, nežino – geras ar blogas jis yra“,– sako meno kritikas Kęstutis Šapoka. „Kritika turi įrodyti, kad yra reikalinga visuomenei, o ne šiaip – savirefleksija socialiniuose tinkluose“,– įsitikinęs meno kritikas Vaidas Jauniškis.

Ar šiandien meno kritika dar padeda mums atrasti naujus meno kūrinius ir kūrėjus? Ar recenzijos, straipsniai mums atveria giliuosius meno klodus? Ar meno kritikams yra svarbūs viso kultūros lauko kontekstai?

Apie meno kritiką laidoje diskutuoja rašytojas Rimvydas Stankevičius, meno kritikai Kęstutis Šapoka ir Vaidas Jauniškis, MMC steigėja Danguolė Butkienė, Lietuvoje gyvenanti Prancūzijos žurnalistė Marielle Vitureau.


Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.


„Nes man tai rūpi“ – sausio 22 d., sekmadienį, 21.20 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama sausio 19 d. 8.00 val. ir 20 d. 14.45 val.


https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...