captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: Lengvų pinigų ieškojusiam emigrantui Pauliui – vienas sunkiausių darbų visoje Europoje

Iš tikrųjų emigrantams daug sunkiau, nei tiems, kurie dirba Lietuvoje“, - laidoje „Emigrantai“ sakys šiaulietis Paulius Vilčiauskas. Jaunas, vos dvidešimt vienerių metų vaikinas prisipažįsta tikėjęsis visai kitokios realybės – kai baigęs mokyklą prieš porą metų nusprendė išvykti į Airiją. „Emigrantų“ žurnalistus Paulius pasikvietė norėdamas papasakoti apie vieną sunkiausių darbų Airijoje, kurį teko dirbti jam ir šimtams lietuvių. Visa tai vyksta Malingare, nedideliame miestelyje, prie Dublino. „Emigrantai“ – jau šį antradienio vakarą, 19:30 per LRT televiziją.

Paulius sako, kad tarp Lietuvos jaunimo apie užsienio šalis sukurtas klaidingas įvaizdis. Visiems kažkodėl atrodo, kad bus labai paprasta, kad bus daug pinigų ir gyvenimas bus panašus į rojų. Jam irgi taip atrodė, todėl net ir nesvarstė galimybės bandyti ieškoti darbo gimtuosiuose Šiauliuose. Ir tik atvykęs į Airiją išgirdo šokiruojančią tiesą: lengvų pinigų ieškojusiam vaikinui teks imtis – vieno sunkiausių darbų ne tik Airijoje, bet ir visoje Europoje. „Fizinis krūvis nepakeliamas“, - tokią trumpą repliką apie savo darbą jis perskaitė internete.

Kai neįsigilini – visi darbai užsienyje skamba panašiai. Ar dirbti fabrike prie fasavimo linijos, ar statybose nešioti plytas, ar tiltus gaminti. Todėl vykdamas į Airiją Paulius nė kiek nesijaudino, kad jam gali būti sunku ar kas nors nepavyks. „Sakydavau, kad nėra blogų darbų, kad nėra nieko nepadaromo, bet kai realybėje visą tai išvydau – teko persigalvoti“, – laidoje „Emigrantai“ prisipažins jis. Akis atverianti emigrantų realybė – antradienio vakarą, 19:30 tik per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...