captcha

Jūsų klausimas priimtas

Karinė drama su Mel Gibson „Patriotas“ (The Patriot)

Karo didvyris Bendžaminas Martinas, dėl savo greitumo ir nenugalimumo vadinamas Vaiduokliu, nusprendžia atsisakyti mūšio „malonumų“ ir pasirenka ramų gyvenimą neseniai įkurtoje plantacijoje. Čia jo paties rankomis statytas namas ir mylimos žmonos, mirusios gimdymo metu, kapas. Bendžaminas vienas augina septynis vaikus ir stengiasi, kad jie neprarastų tėvo.

1775 metai, revoliucinis karas. Amerikiečiai stoja į kruviną kovą su britų pulkais. Karo didvyris Bendžaminas Martinas, dėl savo greitumo ir nenugalimumo vadinamas Vaiduokliu, nusprendžia atsisakyti mūšio „malonumų“ ir pasirenka ramų gyvenimą neseniai įkurtoje plantacijoje. Čia jo paties rankomis statytas namas ir mylimos žmonos, mirusios gimdymo metu, kapas. Bendžaminas vienas augina septynis vaikus ir stengiasi, kad jie neprarastų tėvo. Netrukus karas pasiekia Pietų Karolinos žemes. Raginimo laiškeliai ir begalinės kalbos apie karą taip paveikia vyriausiąjį Bendžamino sūnų, kad šis nusprendžia užsirašyti į armijos gretas. Drąsus ir patriotiškas jaunuolis į tėvo prieštaravimus nekreipia dėmesio. O po dvejų metų grįžta iš mūšio sunkiai sužeistas. Tėvas jį globoja, nepamiršdamas priglausti ir išsigelbėjusių kolonistų bei britų karių. Nepaisant to, atvykęs generolas apkaltina Vaiduoklį priešų slėpimu ir įsako sudeginti jo namą. Nusprendęs, kad jo sūnus išdavikas, įsako nubausti mirties bausme. Dabar vaikiną gali išgelbėti vienintelis žmogus – jo tėvas. Tad kartu su artimaisiais jis stoja į mūšį. Jam tai mūšis ne tik už jaunos valstybės nepriklausomybę, bet ir už savo šeimą.

Nominuotas 3 „Oskarams“. Iš viso pelnė 8 apdovanojimus ir 21 nominaciją.

Režisierius: Roland Emmerich

Vaidina: Mel Gibson, Heath Ledger, Joely Richardson, Jason Isaacs, Chris Cooper, Tchéky Karyo, Adam Baldwin, Lisa Brenner, Tom Wilkinson, Donal Logue, Leon Rippy

JAV, Vokietija

2000

N-7

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close