captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamtos inspektoriai“: brakonieriai rekordininkai: dirbti mums neapsimoka, antstoliai iškart nuskaičiuotų baudas

Aukštaitija. Kraštas, žymus gamtiniais rekordais. Čia yra didžiausia Lietuvos giria – Labanoras, kurioje be gido arba vietinių geriau nevaikščioti, nes labai lengva pasiklysti. Dar Aukštaitija vadinama ežerų kraštu. Rekordiškai gilių. Giliausias iš jų – Tauragnas, yra vietų, kur gylis siekia 60 ir daugiau metrų. Atvėsus orams ir šiais metais anksčiau iškritus pirmajam sniegui, čia prasidėjo seliavų nerštas, o kartu su juo neršia ir brakonieriai. Dar vienas aukštaitiškas rekordas užfiksuotas prie rekordinio Tauragno. Apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gamtos inspektoriai“ šį penktadienį 22.45 val.

„Tai kelintąkart šiemet pakliūnat? – Trečią. O pernai? – Šešius kartus” – Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams teisinosi brakonieriavimo entuziastai. Ignalinos rajono Švedriškės kaimo gyventojai buvo pričiupti betraukiantys penkis tinklus. Juose spurdėjo 2,55 kg seliavų, 11 kg kuojų ir 1 lydeka.

Už neteisėtą žvejybą Švedriškės kaimo brakonieriams surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, paimti 5 neteisėtoje žvejyboje naudoti statomieji tinklai ir medinė irklinė valtis. Už padarytą žalą žuvų ištekliams jiems bus pateikta pretenzija dėl žalos gamtai atlyginimo, kurios suma 291 euras.

Tačiau nei baudų mokėti, nei keisti savo gyvenimo būdo brakonieriai net nesiruošia: „Dirbti tiesiog neapsimoka – antstoliai iškart nuskaičiuotų galybę susikaupusių nemokėtų baudų”, – pareigūnams rėžia vyrai.

„Gamtos inspektoriai” užfiksavo dar vieną aukštaitišką rekordą. Kaip manote, ant kokio storio ledo lipa užkietėję žvejai? – Trys centimetrai.  „Pirmas ledas žvejams saldus, kaip pirmas kartas”, – stebisi aplinkosaugininkai, tikrinę, kaip žvejai-mėgėjai laikosi poledinės žūklės taisyklių. Dabar ežeruose knibždėte knibžda lydekų, o jau visai netrukus jas bus draudžiama žvejoti gyva žuvele, todėl žvejai, nepaisydami pavojaus gyvybei, būriais nusėda traškantį ežerų ledą.
 

„Gamtos inspektoriai“ – penktadienį 22.45 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėjas Daumantas Butkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close