captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: kokie pokyčiai kultūros gyvenime mūsų laukia?

Pirmą kartą Seimo rinkimus laimėjusi partija vienu iš svarbiausių savo prioritetų iškėlė kultūrą. Kokie pokyčiai numatomi? Kokią kultūros politiką vykdys naujoji Lietuvos vyriausybė?
Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis. BNS nuotr.
Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis. BNS nuotr.

„Per 25 atkurtosios nepriklausomybės metus Lietuvos kultūros politikai nepavyko tapti lygiaverte kitoms valstybės politikos sritims. (...)Nebuvo pastatytas nė vienas naujas teatras, koncertų salė, atitinkanti tarptautinius standartus. (...) Lietuvos kultūros išsaugojimui ir plėtrai, jos atnaujinimui ir stiprinimui būtina subalansuota, demokratiška, atvira, visavertė, ryžtinga valstybės politika kultūros srityje, įtvirtinanti aiškius ir stabilius valstybės įsipareigojimus kultūrai.“ Tai fragmentai iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkiminės kultūros programos. Pirmuosius pokyčius jau matome – įsteigtas naujas Kultūros komitetas Seime. Ruošiamasi priimti Kultūros įstatymą, stiprinti kultūros srities savireguliaciją ir stebėseną, atnaujinti kultūros finansavimo sistemą ir stiprinti regionų kultūrą.

Kokie pokyčiai laukia kultūros srityje plačiau kalbėsime su Seimo kultūros komiteto pirmininku Ramūnu Karbauskiu, pavaduotoju Arūnu Gelūnu ir kandidate į Kultūros ministres Liana Ruokyte.

Tiesioginės transliacijos metu lauksime žiūrovų klausimų.

Laidos autorės Jolanta Kryževičienė, Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“ – lapkričio 27 d., sekmadienį 21.00 val. per LRT Kultūrą.

Laida kartojama gruodžio 2 d. 14.45 val.

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...