captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Durys atsidaro“: į kultūrą

Kai tautos maišosi, o pasaulis dėl technologijų darosi toks vienodas, skirstyti kiną į Amerikos, Europos ar Azijos pasidarė labai keblu.
Laidos vedėja Lolita Bytautaitė.
Laidos vedėja Lolita Bytautaitė.

Kai tautos maišosi, o pasaulis dėl technologijų darosi toks vienodas, skirstyti kiną į Amerikos, Europos ar Azijos pasidarė labai keblu. Kiek įtakos geografinis klimatas  turi filmų kūrimui? Kas yra Europos kinas šiandien, kai politinei sąjungai prognozuojama griūtis? Ir kaip jį reikėtų žiūrėti? O koks yra mūsų lietuviškas kinas – ar užsidaręs savo teritorijoje, ar kuriamas europietiškai ir skirtas Europai, o gal visam pasauliui? 

Ne paslaptis, kad verslas visuomenės akyse dažnai yra tapatinamas su savanaudiškumu ir net negatyvumu. Bet suprantama – be verslo neįmanoma. Į meną visuomenė žiūri atlaidžiau. O kai verslas susiduria su menu?…

Šekspyras. Gėtė. Sofoklis. Euripidas… galima toliau vardinti klasikus, padariusius didelę įtaką žmonijos literatūros, dramaturgijos, teatro ir apskritai savęs, žmogaus, suvokimui. O visai neseniai į teatro sceną atėjo ir šiuolaikinis mokslas. 

Laidos vedėja Lolita Bytautaitė

„Durys atsidaro“– lapkričio 20 d., sekmadienį, 19.30 val. per LRT KULTŪRĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...