captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: ar tikrai istorija yra gyvenimo mokytoja?

Gyvenk čia ir dabar – teigia psichologai. Tačiau ką mums daryti su mūsų istorija? Kodėl staiga iš atminties iškyla epizodai, kurie buvo seniai pamiršti? Ar mes mokomės iš istorinių klaidų?

Pastaraisiais metais pradėta garsiai kalbėti apie II Pasaulinio karo metais Lietuvoje vykusį Holokaustą. Daugiau kaip po septynių dešimtmečių atgaivinami įvykiai verčia sugrįžti ir analizuoti procesus, kurie tarsi pamiršti glūdėjo visuomenės sąmonėje. Kas atsitinka, kokios aplinkybės turi atsirasti, kad staiga iš užmaršties iškyla vienas ar kitas istorijos epizodas? Istorikas dr. Alvydas Nikžentaitis rašė, kad anksčiau atmintį formavo labai nesudėtinga sistema: „tam tikros visuomenėje egzistuojančios idėjos arba intelektualai, antra grandis – politinė parama ir trečia – masinės informacijos priemonės. Ši trinarė sistema buvo įžvelgiama ir senovės Egipte. Globalėjančiame pasaulyje atsiranda atskirų atminties kultūros segmentų komercinis patrauklumas.“

Kas formuoja atmintį šiandien? Kodėl staiga grįžtame prie tragiškiausių savo istorijos laikotarpių, apie kuriuos buvo tylima ilgus metus? Pokalbyje dalyvauja rašytojas Marius Ivaškevičius, filosofas Kęstas Kirtiklis, istorikas Tomas Vaiseta.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“ – lapkričio 20 d., sekmadienį, 21.00 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama lapkričio 25 d. 14.45 val.

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...