captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamtos inspektoriai“: kaip žvejybiniais tinklais dzūkai varnėnus baido

Kam vargintis su meškere, jei žuvis mielai lenda į tinklą? Ne po vieną, o būriais, metrais ir kilogramais. Tik, skirtingai nei garbingi žvejai, tokios žvejybos entuziastai savo laimikiais nelinkę garsiai girtis. Nes brangiai kainuoja. Nelegali žvejyba draudžiamais įrankiais, jų turėjimas užtraukia baudą nuo 144 iki 289 eurų. Naudoti, gaminti, platinti, turėti nelegalią žvejybos įrangą draudžiama.

Dzūkija – ne tik uogų ar grybų kraštas, čia gausybė ežerų, o aplink juos sodybų, kuriose dažniau nei meškerę, tinklą surasti galima. Tuo įsitikinome, kartu su policijos lydimais Alytaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos vyrais nuvykę į reidą. Jo tikslas – draudžiami žvejybos įrankiai.

Inspektorių aplankyti paežerių sodybų šeimininkai teisinosi, esą tinklus laiko ne žuvims gaudyti, o vyšnioms nuo varnėnų ginti. Kiti, pas kuriuos rastos didžiulės nelegalių žvejybos įrankių kolekcijos, teigė, jog tinklai užsilikę dar nuo sovietinių laikų, esą nenaudojami. Tokios „kolekcionierių“ gudrybės Gyvosios gamtos inspekcijos vyrams gerai žinomos, tačiau tai ne argumentas – įstatymas tokių išlygų nenumato. Pažeidėjams surašyti protokolai.

Dzūkų sodybos – įdomios ir reide dalyvavusiems policijos pareigūnams. Vieša paslaptis – šio krašto vaišingi žmonės, neretai vaišina iš kojų verčiančiais skysčiais.

Nelegaliais žvejybos įrankiais brakonieriai daro didžiulę žalą gamtai. Tinkluose atsiduria ne tik žuvys, bet ir paukščiai.

Iš koto verčiantys tinklų turėtojų pasiteisinimai – laidoje „Gamtos inspektoriai“, penktadienį, lapkričio 11 d., 19.05 per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...