captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: Norvegijoje gyvenančios Ingos vaiko gerove susidomėjo „Barnevernet“: motina bijo, kad atims sūnų

Norvegijos Leinojos saloje gyvenanti Inga – jau ne pirmoji lietuvė, susidūrusi su vaikų teisių tarnyba „Barnevernet“. Moteris juokauja, kad šia tema jau galėtų teikti konsultacijas. Pasak Ingos, po kontakto su „Barnevernet“ ji atsisakė karjeros ir iki šiol gyvena baimėje. „Jūs neįsivaizduojate, ką reiškia kasdien bijoti, kad atims tavo sūnų“, – sako ji. Visa moters istorija laidoje „Emigrantai“ –  jau šį antradienį, 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Prieš aštuonerius metus Lietuvą ištikus finansų krizei Inga buvo atleista. Diplomuota architektė pasirinko emigraciją – į Skandinaviją atvyko dirbti ne juodo darbo, kaip tuo metu daugelis. Iš karto gavo kvalifikaciją atitinkančias pareigas. Po kelių mėnesių paskui Ingą į Norvegiją atvyko ir vyras su sūnumi. Tą gyvenimo etapą emigrantė prisimena kaip labai laimingą. Nauja šalis, darni šeima, namai su vaizdu į fiordus.

Ingos sūnus – itin judrus dešimtmetis. Vaikas nenustygsta vietoje, jam sunku ilgai sukaupti dėmesį. Vos pradėjusį jį leisti į darželį, emigrantė suprato, kad nuo kitų vaikų jis skiriasi. Inga įsitikinusi: problemos prasidėjo nuo darželio auklėtojos, kuri, užuot kartu su tėvais sprendusi problemą, ėmė skųstis „Barnevernet“ tarnybai. Žinoma, mama apie tai nieko nežinojo. „Vietoje to, kad paklaustų, ką tu darai namie, kaip tu sprendi tokią ir tokią problemą, ji pradėjo jau tada skambinti į Barnevernet“, – laidoje „Emigrantai“ šį antradienio vakarą pasakos Inga.

„Aš nuėjau į polikliniką ir paprašiau ligos išrašo. Ten parašyta, kad darželis kreipėsi keletą kartų tikrinti, ar sumušimų buvo. Buvau įtarinėjama savo vaiko mušimu.“ Nuo tos akimirkos Ingos kasdienybė emigracijoje apkarto. Ir nors sūnaus iš Ingos niekas neatėmė, moteris tikina, kad patirtas stresas griauna gyvenimą.

Įtarimai, kad Inga muša savo sūnų, prasidėjo nuo to, kad jis pats tai pasakė darželyje. Inga tikina savo sūnaus fiziškai niekada nebaudusi. Anot jos, vaiko šnekos buvo tik išsigalvojimai. Dar daugiau – emigrantė Inga teigia, kad tai mokytojai muša jos sūnų, o jai padėti niekas nesutinka. „Aš įtarinėju mokyklą, vienokiais ar kitokiais dalykais, o mokykla įtarinėja mane“, – laidoje pasakos Inga. „Emigrantai“ – antradienį, 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Akvilė Kavaliauskaitė ir Orijus Gasanovas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...