captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Laisvės kaina. Savanoriai“. Antroji serija.

Jauną ir trapią Lietuvos valstybę iš visų pusių supa priešai. Nepriklausomą šalį išgelbėti gali tik iš savanorių suformuota kariuomenė. Lietuva – mirtinos grėsmės akivaizdoje. Šalyje siautėja bolševikai, siekdami užimti Vilnių ir Kauną. Vyriausybė, suprasdama, kad liko tik viena galimybė išlikti – skubiai sukurti priešui atkirtį galinčią duoti jėgą, paskelbia savanorius į kariuomenę kviečiantį pranešimą.
„Videometra“ archyvo nuotr.
„Videometra“ archyvo nuotr.

Jauną ir trapią Lietuvos valstybę iš visų pusių supa priešai. Nepriklausomą šalį išgelbėti gali tik iš savanorių suformuota kariuomenė.

Lietuva – mirtinos grėsmės akivaizdoje. Šalyje siautėja bolševikai, siekdami užimti Vilnių ir Kauną. Vyriausybė, suprasdama, kad liko tik viena galimybė išlikti – skubiai sukurti priešui atkirtį galinčią duoti jėgą, paskelbia savanorius į kariuomenę kviečiantį pranešimą. Agituoti savanorių į gimtinę išvyksta ir Juozas Kukta.

Sovietų užimtame Vilniuje Marcelė slaugo sergantį Lietuvos žvalgybos vadą Liudą Girą ir kategoriškai atsisako bėgti iš miesto. Išvykti į Kauną jos nepavyksta įkalbėti ir Konstantinui Boreckiui, kuris, norėdamas įrodyti okupantams, jog Lietuva – vis dar nepriklausoma, Gedimino pilyje iškelia Lietuvos vėliavą. Gavęs Marcelės pažadą susitikti, Konstantinas ją palieka Vilniuje ir vyksta į Kėdainius.

Ką tik sukurtos Lietuvos kariuomenės laukia rimtas išbandymas: užėmę Kėdainius rusai kėsinasi užgrobti  Kauną. Lietuvos kariuomenė stoja į mūšį ir laimi pirmąją savo pergalę.

Liudas Gira areštuotas ir išvežtas į Rusiją. O jo prie kalėjimo vis lūkuriuojančią Marcelę užpuola ir žiauriai sumuša girti bolševikų kareiviai.

„Laisvės kaina. Savanoriai“ – pirmadienį 21.30 val. per LRT.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...