captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vanduo“ (Water)

2007 metais „Oskarui“ nominuotas filmas išgarsėjo net penkerius metus trukusiomis protesto akcijomis, buvo sudegintos dekoracijos, rengiami mitingai. Režisierė buvo kaltinama Indijos kultūros išniekinimu.  

2007 metais „Oskarui“ nominuotas filmas išgarsėjo net penkerius metus trukusiomis protesto akcijomis, buvo sudegintos dekoracijos, rengiami mitingai. Režisierė buvo kaltinama Indijos kultūros išniekinimu.

Filme pasakojama apie Mahatmos Gandžio iškilimo į valdžią laikais, 1938 metais Indijoje veikusias moterų prieglaudas, kuriose pagal šventus įstatymus privalėjo gyventi žuvusių ar mirusių vyrų gedinčios našlės nuo 8 iki 80 metų. Jos dar turėjo dvi kitas galimybes – laidotuvių metu susideginti kartu su sutuoktinio kūnu arba ištekėti už savo vyro jaunesniojo brolio.

Į prie Gango upės įkurtą įstaigą tėvas atveda savo aštuonmetę dukrelę, kuriai prieš kelias akimirkas pranešė apie vyro mirtį, nors ji net neprisimena, kad būtų ištekėjusi. Mažoji Čiuja nesuvokia, kodėl jai reikia nusiskusti galvą plikai ir kodėl jai nebus leidžiama grįžti namo. Nuoširdžios mergaitės liūdesį pakeičia užsimezgusi draugystė su vyresne panašaus likimo gražuole Kalijani, kuri priversta užsiiminėti prostitucija, kad gautų pinigų prieglaudos gyventojams maitinti. Ji tarsi graži gėlė, gyvenanti purviname vandenyje. Kalijani išgelbėti gali tik ją beprotiškai įsimylėjęs idealistas teisininkas Narajanas, kuris trokšta pagaliau pakeisti įsisenėjusias gimtosios Indijos kultūrines tradicijas.

Tačiau dar ir dabar Indijos našlės gyvena socialinės, ekonominės ir kultūrinės izoliacijos sąlygomis, kaip liepia dviejų tūkstančių metų senumo Manu raštai...

Skandalai  filmą lydėjo ir po pasaulinės premjeros Toronto kino festivalyje. Indijos ekstremistų grupuotės įtraukė į kovą net įtakingus politikus, kurie ragino visos Azijos gyventojus boikotuoti filmą. Tarp filmo užtarėjų – žymus rašytojas Salmanas Rušdis, pavadinęs dramą „Vanduo“ didingu ir jaudinančiu filmu. 

Drama

Indija, Kanada

2005

N-14

Režisierė: Deepa Mehta

Vaidina: Lisa Ray, John Abraham, Seema Biswas, Waheeda Rehman, Sarala, Buddhi Wickrama, Manorama, Iranganie Serasinghe  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close