captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Durys atsidaro“: apie vaikus, menininkus ir moralę

Sakoma, kad jie mūsų gyvenimo gėlės. Kartais juos vadiname neklaužadomis. Kartais giriame už gerą elgesį. 
Laidos vedėja Lolita Bytautaitė.
Laidos vedėja Lolita Bytautaitė.

Sakoma, kad jie mūsų gyvenimo gėlės. Kartais juos vadiname neklaužadomis. Kartais giriame už gerą elgesį. Kartais neriamės iš kailio, kad jie būtų patenkinti. Kartais su jais žaidžiame. Kartais jie lieka vieni. O kartais jie ateina žiūrėti spektaklio...

Šį kartą portreto rubrikoje – 2009 metais Anapilin iškeliavęs menininkas – Algis Skačkauskas. Jis - vienas ryškiausių dvidešimtojo amžiaus antros pusės tapytojų, palikęs gausų ir įsimintiną kūrybinį palikimą, kuris alsuoja gyvenimu, siužetais ir spalvomis. Jis tapytojas, poetas ir pedagogas. 

Nuo rugsėjo pradžios Šiuolaikinio meno centre veikusi paroda „Moralės refleksas“ kėlė klausimus apie opias visuomenei moralines dilemas. Apie tai, kaip moralinis refleksas atkartoja fiziologinę mūsų raumenų veiklą – moraliniai sprendimai priimami raumenį tarsi sutraukiant arba atpalaiduojant. Anapus parodos ir jos kūrinių klausiame, kas šiais laikais yra moralė, iš kur ji kyla, kaip veikia ir ar kinta? Jei moralė iš tikrųjų kontroliuoja mūsų elgesį, ar šiandien galime gyventi ir sugyventi be moralės?

Laidos vedėja Lolita Bytautaitė.

„Durys atsidaro“– spalio 23 d., sekmadienį, 19.30 val. per LRT KULTŪRĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...