captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: bendruomenė – kaip kuriame savo gyvenimą?

Sovietmečiu miestuose viską tvarkė Vykdomasis komitetas, kaimuose – kolūkio pirmininkas. Juos dar galima buvo apskųsti partijos komitetui.

Sovietmečiu miestuose viską tvarkė Vykdomasis komitetas, kaimuose – kolūkio pirmininkas. Juos dar galima buvo apskųsti partijos komitetui. Dabar dažnai sakoma – atėjo laikai, kai nėra kam pasiskųsti. Tai gal atėjo laikas tvarkytis mums patiems, burtis į mažas bendruomenes ir kurti savo aplinką, kovoti už savo teises?

Bendruomenės – demokratinės visuomenės kūrinys. Pozityvios socialinės reformos priklauso nuo tiesioginio tarpusavio bendravimo, nepaisant socialinio ir ekonominio susiskirstymo. Ar mes jau pasiruošę susiburti ir bendradarbiauti, kad būtų sutvarkytas šalia esantis skveras, kad nebūtų kertami medžiai ir naikinamas vaikų darželis, kad meras ar seniūnas paisytų žmonių interesų?

Kam reikalingos bendruomenės – kalbamės su Vilniaus miesto mero patarėja,  architekte, darnios urbanistinės plėtros specialiste Dalia Bardauskiene, miesto antropologe, kūrybinių bendruomeninių iniciatyvų kuratore Jekaterina Lavrinec, aktyviu Širvintų miesto piliečiu Virginijum Sarpausku, portalo pilotas.lt steigėju ir vyriausiu redaktoriumi, architektu Audriu Karaliumi ir Belgijoje dirbančiu architektu, urbanistu Donatu Baltrušaičiu.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė, filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė, režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“ – spalio 23 d., sekmadienį, 21.00 val. per LRT KULTŪRĄ.

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...