captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kokia yra Europos pareigūnų kasdienybė?

Kam teko lankytis Liuksemburge, nykštukinėje valstybėje, negalėjo nepastebėti kokybiško gyvenimo ir vyraujančių gyvensenos normų. Gailė Dagilienė, Europos Audito rūmų Vertimų direktorato direktorė tai patvirtina ir sako, jog gyvenimas šioje šalyje yra kitoks.
Europos Audito rūmų Vertimų direktorato direktorė Gailė Dagilienė. URM.lt nuotr.
Europos Audito rūmų Vertimų direktorato direktorė Gailė Dagilienė. URM.lt nuotr.

Kam teko lankytis Liuksemburge, nykštukinėje valstybėje, negalėjo nepastebėti kokybiško gyvenimo ir vyraujančių gyvensenos normų. Gailė Dagilienė, Europos Audito rūmų Vertimų direktorato direktorė tai patvirtina ir sako, jog gyvenimas šioje šalyje yra kitoks. „Kainos panašios į lietuviškąsias, tačiau žmonių pajamos ir gyvenimo kokybė – nėra ką lyginti“, - atvirai dėsto valdininkė. Aukštas pareigas einanti moteris, gyvena Liuksemburgo miesto centre, prestižiniame kvartale, kur būsto nuomos kainos svaigina. Tačiau Gailei netenka itin brangiai mokėti, jai pasisekė nuomotis socialinio draudimo sistemai priklausanti butą, nes ši valstybė turi tikslią ir socialiai teisingą sistemą.

Tiesa, dar 2006 metais pradėjusi europinę karjerą Briuselyje, moteris sako, gyvenusi pusbadžiu. Kodėl? O štai laimėjusi Europos institucijų Vertimų centro direktorės vietą, ir dabar apie tas pareigas sako tiesiai – teatleidžia lygių galimybių šalininkai, bet direktoriais turi būti vyrai... „Tačiau to siekiau, praėjau labai įdomius konkursus, bet kai laimėjau, buvau ką tik ištekėjusi už savo gyvenimo meilės ir pirmiausia apsiverkiau - kam man to reikėjo. Ir posto atsisakiau...“, - šiandien atvirai pasakoja Gailė, vis dėlto likusi itin sudėtingoje darbo vietoje ir ten padariusi revoliucinių pokyčių. Kokia yra Europos pareigūnų kasdienybė, kaip ten kylama karjeros laiptais ir kodėl Europos institucijose žmonių niekas neatleidžia iš darbo? Pirmą kartą atvirai apie svaiginančio dydžio valdininkų pajamas ir kovą už pinigus bei gyvenimo Europos viduryje malonumus.  


Pirmoje vietoje – kūryba, antroje – gyvūnų teisės. Aktorė Elžbieta Latėnaitė, ryžtingai dėlioja savo gyvenimo prioritetus. Filmavimai Rusijoje, sodrus vaidmuo Kristijono Vildžiūno filme „Senekos diena“- tai naujausi Elžbietos darbai. O kasdienybė – kaip ir visų. Tačiau joje labai daug vietos paieškoms ir pilietiškumui. „Negali mylėti ko nors kito, kol nesusitvarkai su savim, sako aktorė, neslepianti, kad buvo laikas, kai pati perėjo bohemišką gyvenimą tam, kad suprastų, jog to jai nereikia. Ko dar nereikia Elžbietai, nuo šešiolikos nevalgančiai mėsos ir neklijuojančiai etikečių kitiems?

„Stilius“, spalio 15d., 19.40 val. per LRT TV su Violeta Baubliene

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...