captcha

Jūsų klausimas priimtas

Karinė drama „Tamsoje“ (W ciemności / In Darkness)

Veiksmas vyksta 1943 metų kovą Lvove, tuometėje Lenkijoje. Miestas – nacių okupacijos gniaužtuose. Silpnieji persekioja dar silpnesnius, vargšai vagia iš dar vargingesnių.

Šiai žmonių grupei priklauso ir Leopoldas Soha – smulkus vagišius. Jis puikiai pažįsta kanalizacijos tunelius, tad savo grobį slepia ten. Tačiau mieste gyvena ir dar nelaimingesnių už Sohą žmonių. Tai žydai. Sužinojusi, kad getas bus naikinamas, grupelė belaisvių sugalvoja planą, kaip pasprukti kanalizacijos tuneliais. Kai tik ten atsiduria, juos aptinka Soha. Žydai vyriškiui pasiūlo pinigų, kad šis saugiai juos paslėptų. Nors bausmė už žydų slėpimą – vieša visos šeimos egzekucija, Sohai labai reikia pinigų, o ir pasipelnyti tai puiki galimybė. Kai spaudimas išduoti žydus didėja, Soha atsiduria pavojuje. Tačiau prabudusi sąžinė neleidžia palikti naujos „šeimos“ likimo valioje.

Juosta nominuota „Oskarui“ geriausio 2011 m. užsienio filmo kategorijoje ir sulaukė 9 Gdynės lenkų filmo festivalio prizų „Auksiniai liūtai“, tarp jų ir už geriausią metų filmą.

Lenkija

2011

N-14

Režisierė: Agnieszka Holland

Vaidina: Robert Więckiewicz, Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Maria Schrader, Herbert Knaup, Krzysztof Skonieczny, Julia Kijowska, Michał Żurawski

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...