captcha

Jūsų klausimas priimtas

Luco Bessono istorinė drama „Žana d’Ark“ (Joan of Arc)

Nuo mažų dienų Žana d’Ark auklėjama katalikiškoje šeimoje. Ji tvirtai tiki Dievą ir kasdien eina išpažinties. Paaugusi mergaitė ima girdėti balsus iš dangaus ir mato Dievo viziją – ji turinti apginti Orleano miestą nuo priešų.

Nuo mažų dienų Žana d’Ark auklėjama katalikiškoje šeimoje. Ji tvirtai tiki Dievą ir kasdien eina išpažinties. Paaugusi mergaitė ima girdėti balsus iš dangaus ir mato Dievo viziją – ji turinti apginti Orleano miestą nuo priešų. Kai po septynerių metų Žana atvyksta į karaliaus dvarą, Karolis leidžia jaunutei merginai vadovauti Prancūzijos kariuomenei. Nors daugelis abejoja jos koviniais sugebėjimais, jaunoji drąsuolė greitai išsikovoja pasitikėjimą ir anglų kariuomenės vadeivų pyktį. Viena po kitos išlaisvinamos Orleano tvirtovės, o į pagrindinį mūšį Žana d’Ark pakyla būdama sunkiai sužeista. Greitai savo vartus atveria ir Reimsas, kurio katedroje Karoliui VII uždedama karūna. Nuo to laiko sėkmė nuo kovotojos nusisuka. Nesėkmingai baigiasi mūšis prie Paryžiaus tvirtovių, kai Žana nesulaukia Karolio VII žadėto pastiprinimo, kitame mūšyje ji patenka į spąstus ir atsiduria nelaisvėje. Žana d’Ark nugabenama į Ruaną, kur prasideda nusidėjėlės prieš bažnyčią teismas. Savo poelgius drąsuolė sutinka aptarti tik su jai vienai pasirodančiu žmogumi, kuris vienintelis yra ir jos Dievas, ir advokatas, ir budelis. Tačiau Prancūzijos karalius, dėl kurio Žana kovojo ir rizikavo gyvybe, palieka ją likimo valiai. Ji miršta 19 metų.

Istorinė drama

Prancūzija

1999

N-14

Režisierius: Luc Besson

Vaidina: Milla Jovovich, Dustin Hoffman, Faye Dunaway, John Malkovich, Tchéky Karyo, Vincent Cassel, Pascal Greggory, Faye Dunaway, Bruce Byron, Paul Brooke   

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...