captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjera. „Likimas leido… Širdies diplomatas”

Vieno žymiausių Lietuvos kardiochirurgo, habilituoto medicinos mokslų daktaro Akademiko Jurgio Brėdikio biografijoje – ne tik daugybė vadovėlių, daugiau nei  tūkstantis straipsnių, daugiau nei 60 išradimų, tarp kurių pažangūs gydymo būdai – elektrokardiostimuliacija, aritmijų židinių pašalinimas, pirmą kartą naudojant kriotechniką ir lazerį.
Kardiochirurgas<br> habilituotas medicinos mokslų daktaras akademikas Jurgis Brėdikis.
Kardiochirurgas
habilituotas medicinos mokslų daktaras akademikas Jurgis Brėdikis.

Vieno žymiausių Lietuvos kardiochirurgo, habilituoto medicinos mokslų daktaro Akademiko Jurgio Brėdikio  biografijoje – ne tik  daugybė vadovėlių, daugiau nei  tūkstantis straipsnių, daugiau nei 60 išradimų, tarp kurių pažangūs gydymo būdai – elektrokardiostimuliacija, aritmijų židinių pašalinimas, pirmą kartą naudojant kriotechniką ir lazerį. Tai jau praeitis, istorija, o ir skaičiuoti tų nuopelnų nelabai buvę kada – apie skaičius sako profesorius, tačiau sutinka – be jų nebūtų to, ką medicina gali šiandien. Žurnalistai dažnai gydytojo klausia, ar įmanoma suskaičiuoti, kiek pacientų išgelbėjęs. Jurgio Brėdikio atsakyme – ne tik  jo paties rankomis išgelbėtos gyvybės. Apie tą atradimų kupiną laiką, prisiminimais dalinsis pats filmo herojus, širdies chirurgas akademikas Jurgis Brėdikis.

Kardiochirurgija ir širdies prisijaukinimas – tai tik vienas įrašų akademiko Jurgio Brėdikio biografijoje. Kitas  posūkis – į politiką, Sveikatos apsaugos ministro pareigos ir diplomatinis darbas. Pirmojo prisiminti akademikui nesinori, o apie  atstovavimą savo šaliai Čekijoje, Vengrijoje ir Turkijoje, Jurgis Brėdikis  kalba mielai. Diplomatas buvęs ir akademiko tėvas Juozas Brėdikis. Tikroji tėvo profesija buvusi provizorius, mama – medicinos sesuo, tada ir sūnaus  pasirinktam mediko keliui abu gimdytojai pritarė. Jurgio Brėdikio pėdomis šiandien seka  ir jo sūnus, dabar dirbantis Jungtinėse Valstijose. Dukra  pasirinko vaikų psichiatrės specialybę. Šeima, sako akademikas, turėjusi priprasti prie užsiėmusio tėvo…

Dokumentinėje TV apybraižoje akademikas pasakos apie tuos laikus, kai kardiologija, kaip atskira medicinos šaka Lietuvoje tik kūrėsi. Neįtikėtina, nuo ko viskas  prasidėjo, kai 1957-aisiais tuometinėje Respublikinėje Kauno klinikinėje ligoninėje buvo įsteigtas pirmas Lietuvoje kardiologinis skyrius su 40 lovų pacientams.

Daugybę metų atidavęs širdies chirurgijai dabar Jurgis Brėdikis dabartinį savo gyvenimo etapą apibūdina kaip dalijimąsi žinojimu. Apie holistinį požiūrį į žmogų, apie Didįjį kūrėją ir apie jos didenybę Mirtį profesorius gali filosofuoti ilgai. Anot Jurgio Brėdikio, gyvenime būta takų ir takelių, tačiau svarbiausias kelias buvo kūrybinis – pažinimo kelias.

 

Filmo autorė Ieva Kašauskaitė-Petrauskienė

Operatoriai Gintas Raila ir Andrejus Putilovas

Dokumentinė televizijos apybraiža „Likimas leido… Širdies diplomatas”– liepos 6 d., trečiadienį, 17.10 val. per LRT KULTŪRĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...