captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: jei užklumpa liga, reikia gydyti ne ją, o žmogaus gyvenimą

Laimė būti įvertintai svarbiausia Prancūzijos Menų Akademijos Georges Coulon premija Rūtai Jusionytei teko už geriausią pernykštę figuratyvinę skulptūrą.
Farmacininkas ir žolininkas Virgilijus Skirkevičius.
Farmacininkas ir žolininkas Virgilijus Skirkevičius.

„Net nežinojau, jog esu pristatyta tokiai nominacijai, tai išgirdau tik paskutinę akimirką, bet tai didžiulis įvykis ir garbė“, – kukliai šypteli Rūta, jau penkiolika metų gyvenanti Paryžiuje. Kaip garsios menininkų dinastijos narė atsidūrė bohemiškame mieste? Tapytoja ir skulptorė net ir neslepia, jog dar besimokydama VDA jautėsi nuolatos lyginama su savo artimaisiais, palikusiais ryškų pėdsaką Lietuvos dailėje. „Tai ir buvo pagrindinis stimulas, kad nutariau išvykti iš Lietuvos. Kai pats susikuri savo vardą ir pelnai vertinimus, kitaip ir jautiesi. Prancūzijoje niekam nerūpėjo kas ir kieno esu. Atvykau ir pradėjau ieškoti, kaip susikurti savo galimybes“, – atvirai pasakoja Rūta, šiandien laviruojanti tarp kelių Europos galerijų, svajojanti apie Australija ir turinti ryšių su Kanada. Dabarties menininkas laisvas ir neprisirišęs prie jokios vietos, mano dailininkė, svetimoje šalyje nuėjusi nelengvą kelią. Tačiau ji tiki, jog tik taip susikuriama asmeninė ir kūrybinė pilnatvė. „Dabar gyvename rajone, kuris sparčiai populiarėja tarp Paryžiaus menininkų“, – pasakoja Rūta, vedžiodama po savo studiją ir namus, kuriuose ji ketina įsirengti erdvę vietą kurti ir gyvenimą susiejusi su kino meno žmogumi.   

Gyvenimo pilnatvė neįmanoma be sveikatos. „Jei užklumpa liga, reikia gydyti ne ją, o žmogaus gyvenimą“, – mėgsta sakyti farmacininkas ir žolininkas Virgilijus Skirkevičius, išmanantis begalę įdomiausių receptų, kuriuos verta prisiminti pavasarį ir vasaros pradžioje, kol augalų lapai - jauni, švieži ir naudingiausi. „Eini pro beržą – nusiskink lapą, eini pro liepą - nusiskink lapą, eini pro gudobelę – nuskink, neužmiršk, kad tai tulžį varantis, labai vertingas, diuretikas. Reikia naudotis pavasariu ir žalumu. Net nedžiovinant augalų“, – pataria specialistas, tikinantis, jog viena didžiausių nūdienos bėdų –  besaikis cheminių vaistų vartojimas. Virgilijus, studijavęs farmaciją, puikiai išmano vaistų naudą ir žalą, ir stoja piestu prieš vieną iš šiuolaikinių problemų – besaikį antibiotikų vartojimą.  Ypač dideles grėsmes jis mato, kai antibiotikai  skiriami mažiems vaikams, kurių imunitetas dar nesusiformavęs ir jiems, įveikiant ligą, reikia sustiprėti patiems. O aviečių, juodųjų serbentų ir žemuogių lapų mišinio drąsiai pataria duoti net ir visai mažiems vaikams. „Gydytojas lyg apsisaugo, ne veltui sakoma, kad antibiotikai yra raminantys preparatai gydytojams, nes jie vis tiek padės. Bet reikia leisti vaikui pačiam nugalėti ligą – perspėja žolininkas, vardijantis ir kitų mūsų visuomenės bėdų. Besaikis kalbėjimas apie ligas ir sielojimasis dėl neišvengiamų amžiaus pokyčių irgi nieko gero neduoda, pastebi Virgilijus. „Žmonės nenori  gamtos procesų priimti kaip natūralių dalykų ir tai neigiamai veikia protą, jausmus ir sielą“, – pasakoja žinomas natūralaus ir sveiko gyvenimo būdo šalininkas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close