captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjera. Jos istorija. Moterų galia (Her Story: The Female Revolution)

BBC dokumentiniame seriale pristatomos moterys iš viso pasaulio, simbolizuojančios kovą už lygybę XXI amžiuje. 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

BBC dokumentiniame seriale pristatomos moterys iš viso pasaulio, simbolizuojančios kovą už lygybę XXI amžiuje. Analizuojama, kaip nuo aukščiausių visuomenės sluoksnių iki žemiausios pakopos globalinėje visuomenėje įvykusi tyli revoliucija pakeitė moterų socialinį statusą. Šiandien moterys turi teisę saviraiškai, gali pačios rinktis gyvenimo kelią ir įtvirtinti tapatybę, tvarkyti savo gyvenimą be jokios išorinės prievartos ir nusistatymų. Ir nors daugybė moterų tiek Vakaruose, tiek Rytuose dar tebekenčia priespaudą bei represijas, jos gali rinktis ir atmesti tuos sąlygiškumus ir papročius, kurie anksčiau jų veiklą ribojo.

Kiekvienoje dalyje istorija pasakojama penkių ar šešių moterų akimis. Kino kūrėjai jau yra nufilmavę ir pakalbinę Čilės prezidentę Mikel Bakelet, buvusią Švedijos užsienio reikalų ministrę Margo Valstriom, Tarptautinio valiutos fondo vadovę Kristin Lagard, feminisčių grupės „Femen“ įkūrėją Iną Ševčenko, buvusią Australijos premjerę Džuliją Gilard ir kitas žymias moteris.

Pirmoje serijoje bus kalbinama ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Filmo ištraukose Grybauskaitė aprodo prezidentūrą, pristato asmens sargybinius ir prisipažįsta, kad kartais jaučiasi kaip filme, tarsi gyventų dvigubą gyvenimą.

Filmo režisierius – „Oskaru“ įvertintas kino kūrėjas, BAFTA narys Džeimsas Roganas. Jis tikino buvęs sužavėtas Lietuvos ir jos vadovės. „Ji labai protinga politikė, save pristato kaip labai tvirtą moterį, bet taip pat turi fantastišką humoro jausmą. Manau, kuriant filmą duoti interviu jai buvo kur kas linksmiau ir įdomiau nei įprastai“, – kalbėjo režisierius.

Dokumentinis serialas

Didžioji Britanija

2015

Režisierius  James Rogan.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...