captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjera. „Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje“. Muzikinis dokumentinis filmas

Janina Miščiukaitė (1948–2008) – Lietuvos nusipelniusi artistė (1979), tarptautinių konkursų ir festivalių Jaltoje (1981), Saulėtame krante (Bulgarija, 1982), Havanoje (1984) laureatė. Gegužės 10-ąją jai būtų suėję 68-eri.
Stopkadras iš filmo.
Stopkadras iš filmo.

Janina Miščiukaitė (1948-2008) – Lietuvos nusipelniusi artistė (1979), tarptautinių konkursų ir festivalių Jaltoje (1981), Saulėtame krante (Bulgarija, 1982), Havanoje (1984) laureatė.

Daugkartinė festivalių „Kauno muzikinis pavasaris“, „Liepojos gintaras“, „Baltijos jaunystė“ nugalėtoja.

1998 m. už nuopelnus lietuviškai muzikinei kultūrai ir pasiekimus tarptautiniuose konkursuose Respublikos Prezidento dekretu apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Žanras – estrada, varjetė. Stiliai – populiarioji muzika, džiazrokas, svingas.

Pagrindinis ir svarbiausias J. Miščiukaitės muzikinio gyvenimo ugdytojas ir formuotojas buvo Mindaugas Tamošiūnas. Jis - kompozitorius, pedagogas, dirigentas, vadovavo Kauno dirbtinio pluošto gamyklos estradiniam orkestrui „Oktava", „Trimito“ orkestrui ir jo estradinei grupei bei Valstybinės filharmonijos ansambliui „Oktava“. M. Tamošiūno ir J. Miščiukaitės kūrybinė draugystė truko 20 metų. Janina buvo pagrindinė M. Tamošiūno vadovaujamų muzikinių kolektyvų solistė.

1972-1974 m. Janina drauge su sutuoktiniu, žinomu saksofonininku Rimantu Brazaičiu, dirbo Maskvos valstybiniame miuzikhole. 

J. Miščiukaitė 1967 m. baigė Kauno J. Gruodžio muzikos technikumo klarneto klasę, o 2006-aisiais Vilniaus pedagoginio universiteto Kultūros ir meno edukologijos institute įgijo muzikos bakalauro laipsnį ir mokytojo kvalifikaciją. 2006-2008 m. dėstė dainavimą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. 2007-aisiais buvo įstojusi į muzikos edukologjos magistrantūrą.

Dokumentinio muzikinio filmo „Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje“ scenarijaus autorius ir režisierius Kazimieras Šiaulys. Montažo režisierė Ramunė Pundytė. Operatoriai Egidijus Povilaitis ir Arūnas Kavaliauskas.

Apie J. Miščiukaitės gyvenimą ir kūrybą kalba kompozitorius Laimis Vilkončius, buvęs Kultūros ministras Lionginas Šepetys, sutuoktinis Rimantas Brazaitis, sūnus Meinardas Brazaitis, buvusi LRT diktorė ir renginių vedėja Sigita Stankevičiūtė, M. Tamošiūno muzikinių projektų dalyviai Vytautas Petrušonis, Viktoras Malinauskas, Valdemaras Frankonis, Rusijos Federacijos nusipelnęs artistas Borisas Moisejevas.

Filme panaudoti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos archyvai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...