captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kaip gyvena eurobiurokratė lietuvė turtingiausioje Europos šalyje?

Apie eurokratiją nelabai daug ir kalbama, tačiau įsivaizdavimų esama įvairių. Darbas Europos institucijose prilygsta kurortui, taip mąsto ne vienas. Tačiau kokia yra realybė? Rasą Budbergytę, Lietuvos atstovę Europos Audito Rūmuose, jau šešerius metus galima vadinti eurobiurokrate.
Lietuvos atstovė Europos audito rūmuose Rasa Budbergytė. ec.europa.eu nuotr.
Lietuvos atstovė Europos audito rūmuose Rasa Budbergytė. ec.europa.eu nuotr.

„Apie alkoholizmą kalbėti nelengva, ilgai bijojau prisipažinti apie savo priklausomybę. Reikėjo labai daug drąsos“, – sako kaunietė Virginija Blaževičienė. Dabar, kai ji pati jau išbridusi iš bėdos, neslepia, jog gali atvirai dėstyti svarbiausius dalykus, kurių nesupranta ir nepajunta moterys, lengvai grimztančios į vieną sunkiausių priklausomybių. „Mūsų dienų alkoholikės būna pasipuošusios karjeristės, turinčios šeimas, vaikų, draugų. Puikų, net vadovaujamą darbą ir nepriekaištingą statusą visuomenėje. Tačiau užsidariusios namuose jos geria. Paslapčia. Geria vienos. Tokia buvau ir aš“,  – tiesos neglaisto Virginija. Ir tikina, jog išeitis yra. Tik sakoma, nukristi yra daug lengviau nei atsikelti.

Apie eurokratiją nelabai daug ir kalbama, tačiau įsivaizdavimų esama įvairių. Darbas Europos institucijose prilygsta kurortui, taip mąsto ne vienas. Tačiau kokia yra realybė? Rasą Budbergytę, Lietuvos atstovę Europos Audito Rūmuose, jau šešerius metus galima vadinti eurobiurokrate. Žinoma karjeros moteris, dirbanti Liuksemburge, atvira ir neslepia to, ką jai teko pajusti ir perprasti išvykus į europinę instituciją. „Gyvenu viena, vyras turėjo grįžti Lietuvon. Net nemaniau, kad susitikus teks stebėti vienam kitą, ir tik tuomet supratau, ką reiškė įspėjimai, kad viskas gali baigtis skyrybomis“, – pasakoja Rasa, specifinėje, itin turtingoje šalyje turėjusi dėl daug ko stebėtis. „Kol kas Lietuvoje dar neturime tokių bylų, kurios jau nagrinėjamos Europos teismuose“,  – įspėja pareigūnė, prabildama apie mums nesuvokiamus santykius įstaigose, apie ypatingą gyvensenos kultūrą bene turtingiausioje Europos šalyje.

„Stilius“ – šeštadienį, balandžio 30 d., 19.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėja – Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...